‪ ۶۰‬درصد هزینه مراکز خصوصی حمایتی سازمان بهزیستی را مردم تامین می‌کنند

‪ ۶۰‬درصد هزینه مراکز خصوصی حمایتی سازمان بهزیستی را مردم تامین می‌کنند

مدیر کل دفتر توسعه، گسترش ونظارت بر مراکز غیر دولتی سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد حدود ‪ ۶۰‬درصد هزینه نگهداری مددجویان درمراکز خصوصی سازمان بهزیستی از طریق مشارکت‌های مردمی تامین می‌شود.
" سید حسن خادم حسینی " در حاشیه دیدار خبرنگاران از مرکز نگهداری‌و توانبخشی معلولان نارمک، ضمن تشریح اقدامات نظارتی سازمان بهزیستی بر عملکرد موسسات خیریه و نحوه واگذاری فعالیت‌ها به مراکز غیردولتی، گفت مشارکت مردم در خصوص کمک به مراکز خیریه وابسته به سازمان بهزیستی تقریبا با اعتبارات دولتی جهت کمک به این مراکز برابری می‌کند.
وی به میزان اعتبارات و کمک‌ها اشاره‌ای نکرد.
وی گفت: براساس برنامه چهارم توسعه و در راستای سیاست کوچک‌سازی دولت و واگذاری بخش‌های دولتی به بخش خصوصی، سازمان بهزیستی کشور موظف به اعطاء مجوز به مراکز مردم نهاد و غیر دولتی در خصوص نگهداری کودکان بی‌سرپرست ، مهدکودک ها، تاسیس کلینیک و مراکز توانبخشی ، مشاوره ژنتیک و مراکزی از این دست است.
وی افزود : براین اساس مقرر شده است این سازمان با وزارت کشور، نیروی انتظامی و استانداری‌ها و فرمانداری‌ها که در راستای اعطاء مجوز برای راه - اندازی انجمن‌های غیردولتی مراکز تصمیم گیرنده هستند تفاهم نامه همکاری امضاء کند.
خادم حسینی اعلام کرد تاکنون مجوز راه‌اندازی ‪ ۱۱‬هزار و ‪ ۴۷۵‬مرکز حمایتی توسط سازمان بهزیستی صادر شده است و ازاین تعداد ‪۱۰‬هزار و ‪ ۵۰۱‬مورد مربوط به مراکز غیردولتی و ‪ ۹۷۴‬مورد مربوط به موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد بوده است .
خادم حسینی ، تعداد این مراکز خصوصی را هفت هزار و ‪ ۹۵۰‬مهدکودک ، ‪۱۹۳‬ مرکزنگهداری کودکان بی‌سرپرست، ‪۱۳۹‬کلینیک مددکاری، ‪۱۶‬مرکزاورژانس اجتماعی، ‪ ۲۶۵‬مرکز نگهداری معلولان ذهنی زیر ‪ ۱۴‬سال، ‪ ۱۶۳‬مرکز ارائه خدمات توانبخشی به سالمند و ‪ ۱۰۸‬مرکز نگهداری بیماران مزمن روانی عنوان کرد.
وی تاکید کرد تمامی افرادی که تحت عنوان بهزیستی به جمع آوری کمک‌های مردمی می‌پردازند باید دارای مجوز و شماره ثبت این سازمان باشند.
وی همچنین اعلام‌کرد در دو ماه گذشته پروانه ‪ ۱۰‬مرکز حمایتی از سوی دفتر نظارت به علت کوتاهی باطل شده است.
مدیرکل دفتر توسعه ، گسترش و نظارت بر مراکز غیر دولتی همچنین از راه- اندازی بانک اطلاعاتی رایانه‌ای در خصوص معرفی مراکز حمایتی ، موسسات خیریه و سازمان‌های فعال غیر دولتی تا پایان سال جاری خبر داد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪


دفعات مشاهده: 5579 بار   |   دفعات چاپ: 1774 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 440 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb