لایحه نهایی کنوانسیون بین‌المللی حمایت از حقوق معلولان به هیات دولت ارسال شد

وزیر رفاه:
لایحه نهایی کنوانسیون بین‌المللی حمایت از حقوق معلولان به هیات دولت ارسال شد
حق شرط با تصویب مجلس ارائه می‌شود

وزیر رفاه از ارسال لایحه نهایی کنوانسیون بین‌المللی حمایت از حقوق معلولان به هیات دولت خبر داد.
به گزارش خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، عبدالرضا مصری در حاشیه جلسه‌ای مشترک که با حضور مدیران NGOهای حمایت از معلولان در محل این وزارتخانه برگزار شد، افزود: مشکل خاصی در الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از حقوق معلولان وجود ندارد، اگر این کنوانسیون مراحل قانونی خود را در مورد موانع موجود برای پیوستن ایران به کنوانسیون ـ موانعی که قوانین داخلی برای آن‌ها نداریم ـ طی کند، مصوب و بدین ترتیب معلولان از این قانون بهره‌مند می‌شوند.
وی در مورد ارائه حق شرط ایران برای پیوستن به این کنوانسیون به خبرنگار ایسنا، گفت: ارائه حق شرط در اختیار قانونگذار است و درصورت تصویب مجلس شورای اسلامی، حق شرط ارائه می‌شود.
وزیر رفاه ادامه داد: بر اساس شرایط و چارچوب‌هایی که در کشور وجود دارد، نمی‌توان هر آن چه که در کنوانسیون‌های بین‌المللی وجود دارد را پذیرفت. همچنین تا جایی می‌توان آن را قبول کرد که منافع مردم در کشور مورد توجه قرار گیرد و هر جا که به ضرر فرهنگ‌مان باشد، شرط قایل می شویم.
مصری با اشاره به اقدامات وزارت رفاه و تامین اجتماعی برای معلولان، گفت: رفاه، وزارتخانه‌ای ستادی است و وظیفه اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها به عهده سازمان بهزیستی است که قدم‌های موثری در این زمینه برداشته است.
وی ادامه داد: وزارت رفاه پشتیبان و منعکس کننده برنامه‌ها و همچنین حمایت‌کننده سازمان بهزیستی برای ارائه خدمات به معلولان و گروه‌های هدف است و در این راه منابع ملی را در اختیار این سازمان قرار می‌دهد.
وزیر رفاه با اشاره به بند «ب» تبصره 15 برای رفع مشکلات و حمایت از معلولان اظهار کرد: امسال برای اولین بار با تامین بیش از هشت هزار واحد مسکونی، کمک به تجهیز مراکز بهزیستی برای معلولان، خرید دستگاه‌های غربالگری شنوایی و بینایی سنجی برای کودکان زیر هشت سال، ارائه آزمایش‌های ژنتیک قبل از ازدواج، کمک به هزینه تحصیلی دانشجویان معلول و ارائه اعتبارات و خدمات به این جامعه هدف از رشدی یک‌هزار تا یک‌هزار و 500 درصدی برخوردار بوده است.
وی با تاکید بر این که مشکلات معلولان و رفع آن‌ها مختص سازمان بهزیستی نیست، اذعان کرد: به عنوان مثال، بحث مثال مناسب سازی اماکن نیاز به یک فرهنگی دارد که شهرداری‌ها در این مورد موظفند به اماکنی که شرایط تردد برای معلولان را فراهم نکرده‌اند، پروانه ساخت ندهند و یا در ساخت و سازهای شهری حقوق معلولان رعایت شود.

• خبرگزاری دانشجویان ایران

دفعات مشاهده: 5227 بار   |   دفعات چاپ: 1616 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 403 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb