آسایشگاه کهریزک 2 احداث می شود

در محمدشهر کرج
آسایشگاه کهریزک 2 احداث می شود

بزرگ ترین آسایشگاه معلولان و سالمندان کشور به نام کهریزک 2 ، در منطقه محمدشهر کرج در حال احداث است.
این آسایشگاه با زیربنای 72 هزار متر مربع در زمینی به مساحت 150 هزار مربع با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال در دست احداث است.
مساحت پیش بینی شده زیربنا در مرحله نخست این طرح عظیم 80 هزار متر مربع است که 62 هزار متر مربع از آن به صورت بنای ساختمانی در حال احداث است.
هم اکنون 46 میلیارد ریال از هزینه ساخت این مجتمع از محل منابع آسایشگاه و کمک های خیرین تامین شده و سایر اعتبارات آن نیز از همین محل تامین خواهد شد. کهریزک 2 که کار ساخت آن از سال 81 آغاز شده ، تا کنون بیش از 40 درصد پیشرفت علمیات ساختمانی داشته است و مرکز خدمات توانبخشی سالمندان آن ، بهمن 85 به بهره برداری خواهد رسید.
بنابراین گزارش ، کهریزک 2 پس از تکمیل بنا در 6 مجموعه تخصصی پذیرای بیش از 1700 معلول و سالمند خواهد بود. مجتمع ویژه معلولین این آسایشگاه نیز دارای آسایشگاه مددجویان ایزوله و قرنطینه ، آسایشگاه مددجویان تربیت پذیر و آسایشگاه مددجویان ذهنی و جسمی خواهد بود.
در بخش سالمندان نیز آسایشگاه سالمندان زن ، سالمندان مرد و واحدهای مستقل سالمندی احداث می شود .مجموعه فرهنگی - ورزشی، رختشویخانه ، انبار، آشپزخانه صنعتی و... از دیگر واحدهای این مجتمع عظیم است.
ابراهیم عسگریان ، سید علی حکاک ، صدیقه وحیدی و صادق صادقی از جمله بانیان احداث این مرکز خیریه هستند که تمامی کارهای ساختمانی و تکمیل بنا از محل کمک های این افراد و سایر خیرین انجام خواهد شد.

• گزارش خبرنگار مهر


دفعات مشاهده: 5634 بار   |   دفعات چاپ: 2142 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 376 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb