اتحادیه بین المللی مخابرات دسترسی معلولان را به فناوریهای جدید

اتحادیه بین المللی مخابرات دسترسی معلولان را به فناوریهای جدید خواستار شد

اتحادیه بین المللی مخابرات که در باماکو پایتخت مالی تشکیل جلسه داده است رفع تبعیض در دسترسی افراد معلول به فناوریهای جدید را خواستار شد.
هئیتهای نمایندگی کشورهای مختلف جهان از پنج قاره در نشست باماکو که با همکاری دولت مالی تشکیل شده است شرکت کرده اند.
آندرئا ساکس، رئیس گروه مشترک هماهنگ کننده فعالیتهای اتحادیه بین المللی مخابرات در حاشیه نشست باماکو در مصاحبه ای تاکید کرد جامعه بین المللی باید توجه بیشتری به افراد معلول داشته باشد چرا که انها نیز مانند دیگر افراد سالم جامعه نیازها و خواسته هایی دارند و ارزو می کنند بتوانند در توسعه اجتماعی و اقتصادی جامعه خود نقش ایفا کنند.
ام ترائوره، مسئول یک انجمن مبارزه با تبعیض برضد افراد معلول، اعلام کرد در دنیای امروز فناوریهای جدید و استفاده از انها برای تمام قشرهای جامعه به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. وی افزود اگر دولتها مایل هستند شکاف فناوریهای رایانه ای میان شمال و جنوب کاهش یابد، باید تلاش کنند دسترسی همه افراد جامعه از جمله معلولان را به این فناوریها که عناصر اساسی توسعه در جهان به شمار می روند، فراهم کنند. وی افزود ما نیز با حمایت اتحادیه بین المللی مخابرات برای تحقق این هدف تلاش خواهیم کرد.
حاضران در نشست اتحادیه بین المللی مخابرات در باماکو درباره برنامه های عملی حمایت از افراد معلول و تسهیل دسترسی انها به فناوریهای جدید در بخشهای مختلف گفتگو و تبادل نظر خواهند کرد.
دیارا مریم فلانتیه دیالو وزیر ارتباطات و فناوریهای جدید مالی در این نشست اعلام کرد دسترسی افراد معلول به فناوریهای ارتباطی یک حق بین المللی است که باید رعایت شود. وی تاکید کرد فراهم کردن شرایط دسترسی معلولان به این امکانات، برای توسعه هر کشور یک عنصر تعیین کننده به شمار می رود.

منبع : واحد مرکزی خبر

دفعات مشاهده: 3470 بار   |   دفعات چاپ: 1223 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 223 بار   |   0 نظر
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb