بازدید بانوان دیپلماتیک آفریقایی از مرکز وردآورد

بازدید گروه بانوان دیپلماتیک آفریقایی از مرکز معلولان ذهنی وردآورد

گروه بانوان دیپلماتیک آفریقایی متشکل از کشورهای مالی، مغرب، ساحل عاج، زیمباوه، مراکش، سنگال ، سودان و کنیا به همراه جمعی از زنان حوزه تشریفات وزارت امور خارجه در تاریخ شنبه 16 دی ماه جاری از مجتمع خدمات بهزیستی وردآورد واقع در کیلومتر 15 اتوبان کرج بازدید کردند.
در این بازدید دکتر باقری، رییس مجتمع وردآورد ضمن خیر مقدم و تقدیر از حسن توجه این بانوان به امور کودکان معلول و بی‌سرپرست توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های مرکز و چگونگی پذیرش و ارائه خدمات در این مرکز ارائه کرد.
وی با اشاره به وسعت فعالیت‌های مرکز و جامع بودن آنها این مرکز را با توجه به نوع فعالیت و طیف خدمات آن، یکی از بزرگترین مراکز توانبخشی در سطح کشور دانست و گفت: مشکل اساسی که در مواجهه با این گونه فرزندان داریم به غیر از ناتوانی ذهنی بیشتر مربوط به بیماری‌های دیگریست که اغلب در این کودکان دیده می‌شود از قبیل ناراحتی‌های قلبی، ریوی، کلیوی و ... این باعث می‌شود هزینه‌های درمانی این گونه کودکان بسیار بالا برود.
رییس مجتمع وردآورد همچنین وجود خیریه‌ها را که توانسته‌اند در سال‌های اخیر بخشی از حجم فعالیت‌های مرکز را در خصوص نگهداری از فرزندان کم کنند بسیار مهم دانست.
در این برنامه از بخش‌های مختلف مرکز و کلاسهای آموزشی و مکان‌های استراحت فرزندان دیدار به عمل آمد و بازدیدکنندگان در پایان نیز مبلغی به این مرکز اهداء کردند.
گروه بانوان تشریفات وزارت امور خارجه نیز هدایای غیر نقدی خود را تقدیم مرکز کردند.
گفتنی است، مرکز وردآورد مرکز توانبخشی و نگهداری از حدود 300 توان‌خواه در گروه سنی هفت تا 40 سال می‌باشد که قدمت فعالیت‌های مرکز به 35 سال قبل باز می‌گردد.
این مجتمع با بهره‌مندی از خدمات ریاست و پرسنل دلسوز از حمایت‌های بی‌دریغ مردمی نیز بهره مند بوده و توانسته است در زمینه‌های مختلف آموزشی، بهداشتی و .... گام‌های موثری در جهت نگهداری و رساندن افراد تحت پوشش به بالاترین سطح توانایی خویش بردارد.

• خبرگزاری دانشجویان ـ کد خبر: 8510-08878


دفعات مشاهده: 6121 بار   |   دفعات چاپ: 1742 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 400 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb