موسیقی، فرصت بیان احساسات معلولان است

اختصاصی کارشناس هنری:
موسیقی، فرصت بیان احساسات معلولان است

خدایی مدرس موسیقی و کارشناس هنری ویژه معلولان کشورمان گفت: معلولان و کم توانان با موسیقی می‌توانند فرصت بیان احساسات و اجتماعی تر شدن را برای خود فراهم کنند.
یاشار خدایی درباره آموزش هنر موسیقی به معلولان و کم توانان گفت: موسیقی درمانی و فراگرفتن موسیقی یکی از عواملی است که می‌تواند باعث ارتباط بهتر معلولین و کم توانان با محیط پیرامون خود شود و آنها بتوانند خودشان را بهتر و بیشتر مطرح کنند.
وی در ادامه گفت: موسیقی به فعالیت‌های معلولین نظم بیشتری می‌بخشد و به آنها در این زمینه کمک زیادی می‌کند.
مدیر آموزشگاه مهر آیین افزود: آموزش موسیقی بر مبنای نوع معلولیت است که انجام می‌شود و هر نوع معلولیتی مانند نابینا، کم بینا، ذهنی و حرکتی نوع خاص و ساز خاصی را برای آموزش می‌طلبد.
خدایی گفت: هنر جوی ما ابتدا برای تعین ساز و شیوه آموزش نزد کارشناس مربوط می‌رود و پس از تعیین ساز مناسب خود وارد فاز هنری خواهد شد.
وی در ادامه افزود: آموزش موسیقی به معلولین یک علاقه و عشق خاصی می خواهد و نیاز است که مدرس مربوطه با مشکلات آنها کاملا آشنا باشد تا بتواند با آنها ارتباط برقرار کرده و آموزش مربوطه را بدهد.
این مدرس موسیقی گفت: خانواده‌های معلولین دچار یک مشکلی هستند و آن این است که نگرانند مبادا فرزندشان نتواند موسیقی را یاد بگیرد و دچار سرخوردگی شود و همیشه این سوال را از ما می‌پرسند که آیا فرزند ما می تواند موسیقی را بیاموزد.
این نوازنده موسیقی در ادامه گفت: یکی از ویژگی‌های آموزشگاه مهر آیین این است که هم معلولین و هم افراد عادی در آن آموزش موسیقی می‌بینند زیرا در جامعه ما متاسفانه مردم با معلولین ارتباط زیادی ندارد و در این زمینه فرهنگ‌سازی نشده است.
وی افزود: ما واقعا در زمینه تاسیس آموزشگاه مهر آیین که به جرات می توان گفت که در جهان و خاورمیانه بی‌نظیر است از مسوولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر می‌کنیم.
خدایی در پایان گفت: امیدوارم در کشورمان به امر آموزش هنر به معلولین وتوجه به این قشر از جامعه و اجتماعی تر شدنشان توجه بیشتری شود و علاوه بر جشنواره موسیقی معلولین- مهر آوا- برنامه‌های دیگری نیز برای آنها در نظر گرفته شود.
آموزشگاه موسیقی مهرآیین، در بخش‌های مختلف موسیقی و با شیوه‌های آموزشی خاص ویژه معلولین کار خود را آغاز کرده است.
صداسازی(ویژه افراد با آسیب‌های شنوایی واختلال‌های گفتاری)، بخش سازهای کوبه‌ای (ویژه افراد با یادگیری‌های ضعیف و همه افراد کم توان)، بخش سازهای ملودی (ویژه فعالیت‌های گروهی و انفرادی برای اختلالات ذهنی کم شنوا ، نابینا و حرکتی)، بخش سازهای بادی(ویژه افراد با اختلالات ارتباطی) بخشهای گوناگون آموزشگاه مهرآیین هستند.
این آموزشگاه با اساتید موسیقی که با معلولیت آشنایی دارند و در عین حال موسیقیدان نیز هستند فعالیت دارد و برای انتخاب ساز افراد معلول و کم توان جلسه مشاوره برگزار می‌کند و با توجه به تعیین توان افراد، ساز و فعالیت مناسب موسیقایی آنها را اعلام می‌کند.
جلسه نخست مشاوره انتخاب ساز توسط کارشناسان آموزشگاه برای معلولین رایگان است.
آموزشگاه موسیقی مهر آئین - ویژه معلولین و کم توانان- واقع در اتوبان چمران شمال، بالاتر از پل نصر جنب پمپ بنزین ، کوی پروانه، خیابان سوم پرنده، کوچه شانزدهم، پلاک ‪ ۳‬واقع است.
علاقه مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ‪۸۸۰۰۳۱۹۳‬ تماس حاصل کنند.

منبع : خبرگزاری جمهوری اسلامیدفعات مشاهده: 6768 بار   |   دفعات چاپ: 1423 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 223 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb