یک روز سخت اما پر بار برای معلولان جسمی-حرکتی

حاشیه‌نگاری ایلنا از همایش سازمان‌های مردم نهاد در حمایت از «مظلومین غزه»/
یک روز سخت اما پر بار برای معلولان جسمی-حرکتی

در این همایش به دلیل عدم وجود جایگاه مناسب برای ویلچرهایشان و نبود امکانات لازم برای عبور ویلچر معلولان ، رفت‌وآمدهایشان را با مشکلاتی مواجه کرده بود.
معلولان جسمی و حرکتی اگر چه امروز میزبان برگزاری یک مراسم برای حمایت از مردم مظلوم فلسطینی بودند ،اما هیچ یک از آنها در این مراسم سخنرانی نکردند ؛ مسئولان دولتی از جمله وزیر رفاه در این همایش سخنرانی کرده و سالن همایش نیز فاقد امکانات لازم برای ورود و خروج معلولان بود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز همایشی در سالن سیدالشهدای هفت‌تیر برای حمایت از مردم مظلوم غزه برگزار شد.
اگر چه این همایش به همت سازمان‌های مردم نهاد ترتیب داده شده بود اما هیچ‌یک از نماینده‌های انجمن‌های حاضر، برای سخنرانی دراین مراسم پشت تریبون فراخوانده نشدند.
در این مراسم بیشترین وقت برای ادای سخنرانی به مجری برنامه داده شده بود به طوری که مجری با نصیحت حضار سعی در جذاب کردن برنامه را داشت.
امروز ورود و خروج معلولان جسمی و حرکتی در این مراسم با یک ترافیک مواجه شده بود چرا که نشستن و مشارکت انجمن‌ها در این همایش به دلیل عدم وجود جایگاه مناسب برای ویلچرهایشان و نبود امکانات لازم برای عبور ویلچر معلولان ، رفت‌وآمدهایشان را با مشکلاتی مواجه کرده بود.
امروز در گوشه‌ای از این مراسم یک معلول ضایع نخاعی که بر روی ویلچر نشسته بود ، پس از ورود به مراسم ،همراه با ویلچر خود و از ناحیه پشت ویلچر بر روی زمین افتاد که حاضران او را به بیرون از مراسم هدایت کردند ، اما این معلول لحظه‌ای بعد مجدد وارد مراسم شد تا در همایش سازمان‌های مردم نهاد در حمایت از مردم غزه شرکت کند.
به گزارش خبرنگار ایلنا در این همایش «پرگل»کودک ضایع نخاعی که به کمک دو نفر و هدایت ویلچرش برای خواندن شعری در مورد کودکان غزه به محل سخنرانی آمده بود ، شعری را در ارتباط با کودکان غزه قرائت کرد. اسفندیاری، رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز پاکتی را به این کودک اهدا کرد.
در این مراسم بیانیه‌ای از سوی تعداد زیادی از انجمنها بر روی یک بیلبورد بزرگ تهیه شده بود و امضاءکنندگانی که معلولیت خاصی نداشت برای امضا و زدن مهر بر روی این بیانیه اقدام کردند اما تعدادی نیز که بر روی ویلچر نشسته بودند امکان امضا بر روی این بیانیه را نداشتند.
بر اساس این گزارش این مراسم بعد از یک ساعت و 15 دقیقه تاخیر آغاز شد و نماینده یونیسف و برخی از سفرای حاضر در ایران علی رغم دعوت قبلی در این مراسم حاضر نشدند .
وزیر رفاه و تامین اجتماعی نیز 2 ساعت پس از آغاز مراسم وارد سالن همایش شد و به همین دلیل از سوی مسئولان حراست از حضور تعدادی از انجمن‌ها برای امضا برروی بیانیه ممانعت به عمل آمد .

منبع : خبرگزاری ایلنا دفعات مشاهده: 4160 بار   |   دفعات چاپ: 1413 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 265 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb