تهران شهری نامناسب برای معلولان است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۰/۸/۴ | 

با وجود آئین‌نامه‌های اجرایی پرتعداد، تهران شهری نامناسب برای معلولان است

مناسب‌سازی معابر، ساختمان و امکانات شهری برای عبور و مرور و استفاده معلولان و جانبازان در شهرداری تهران صاحب تعداد زیادی مصوبه و آیین‌نامه و دستور کار است اما در عمل، تهران همچنان شهر مناسبی برای زندگی معلولان نیست. معاون معماری و شهرسازی شهرداری می‌گوید که برای رفع این خلع، سیاست‌های جدیدی در حال پیگیری است.
معابر نامناسب برای معلولان
هیربد معصومی با اشاره به اینکه در شهرداری ستادی تحت مسئولیت مدیرکل معماری و ساختمان مسئول رسیدگی به این موضوع است می گوید که شهرداری در این ستاد برای تسهیل عبور و مرور معلولان و جانبازان در شهر و امکان استفاده از امکانات شهری ضوابط و مقرراتی تعیین می‌کند و بر اجرای آن‌هم نظارت دارد.
معاون معماری و شهرسازی شهرداری با بیان اینکه اجرای این مصوبات البته در حوزه معاونت شهرسازی نیست و سایر معاونت‌ها در شهرداری این کار را انجام می‌دهند می‌افزاید: «ما در این جلسات از NGO ها دعوت کردیم، بنیاد شهید نماینده دارد و تعداد زیادی از سازمان‌ها و ارگان‌ها با ما همفکری می‌کنند و مجموعه بزرگی این کار را دنبال می‌کند.»
معصومی در ادامه با تاکید بر جدی‌تر شدن جلسات ستاد مناسب‌سازی معابر شهری اضافه می‌کند: «به مدیرکل معماری و ساختمان دستور دادم که از این به بعد جلسات این ستاد را در مناطق برگزار کنند و در هر منطقه چند پروژه را از نزدیک رصد کنند و از کارها بازدید داشته باشند تا آن چیزی که در ستاد برای اجرا تصویب می‌کنیم و آن چیزی که در سطح شهر اجرا می‌شود همخوانی داشته باشد.»
او در پاسخ به اینکه چرا اقدامات برای آسان شدن زندگی معلولان و جانبازان غالبا در حد مصوبه و جلسات باقی می‌ماند می‌گوید: «کار بسیار دشواری است اما ما در شهر تهران در این زمینه اقدامات خوبی را انجام دادیم. الان هم کار را دنبال می‌کنیم. مزیت برگزاری جلسات این ستاد در مناطق این است که مصوبات آن ضمانت اجرایی بیشتری پیدا می‌کند و اگر در منطقه‌ای پروژه‌ای خلاف آنچه تصویب شده اجرا شده از پیشرفت آن جلوگیری می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی


دفعات مشاهده: 3797 بار   |   دفعات چاپ: 1151 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 235 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb