مناسب سازی فضاهای شهری با نظارت نماینده جانبازان و معلولان

 | تاریخ ارسال: 1390/8/22 | 

کریمیان اقبال خبر داد:
مناسب سازی فضاهای شهری با نظارت نماینده جانبازان و معلولان

اجرای پایلوت مناسب سازی در منطقه 6

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری با بیان این که در مناسب سازی فضاهای شهری نمایندگانی از جانبازان ، معلولان و کم توانان جسمی حضور دارند ، از اجرای پایلوت این طرح در منطقه 6 به عنوان یکی از پرتردد ترین مناطق شهر خبر داد.
مهندس جواد کریمیان اقبال با بیان این مطلب گفت : آن چه در موضوع مناسب سازی اهمیت دارد آن است تا همه اقشار مردمی بتوانند از فضاهای شهری بهره مند شوند و طراحی همه فضاها باید طوری انجام شود تا گروه های مختلف شهروندان اعم از کم توانان جسمی و حرکتی ، کودکان ، سالخوردگان و غیره بتوانند به آسانی از آن استفاده کنند .
وی با اشاره به تفاوت بهسازی و مناسب سازی فضاهای شهری افزود : در بهسازی تنها فضا آماده تردد می شو اما آنچه در مناسب سازی مورد توجه قرار می گیرد آن است که فضاهای شهری متناسب با اشخاص استفاده کننده طراحی و اجرا می شود .
وی استفاده از فضاهای شهری متناسب با نیاز اقشار مختلف را حق طبیعی شهروندی افراد دانست و گفت : در این راستا ستاد مناسب سازی فضاهای شهری تشکیل شده است تا منا سب سازی را بر اساس یک بسته کامل و جامع طراحی و اجرا کند .
کریمیان اقبال با اشاره به همکاری همه بخشها و حضور نمایندگان جانبازان و معلولان در این ستاد اظهار کرد : اهدافی برای این ستاد تدوین شده است که بر اساس آن اصول و ضوابطی تهیه می شود تا کار بهسازی فضاهای شهری را به سوی مناسب سازی سوق دهد .
مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران تصریح کرد : در بسته مناسب سازی که تعریف شده است ، همه محورهای شهری شامل پارک ، ساختمان عمومی ، فضاهای فرهنگی و نماز خانه ها ، سرویس های بهداشتی و غیره تحت نظارت این ستاد مناسب سازی می شود و کار تنها در یک محور انجام نمی شود .
وی افزود : این کار هم اکنون در منطقه 6 به عنوان پایلوت در حال اجراست و دلیل انتخاب این منطقه نیز حجم بالای تردد در آن به علت وجود ساختمان و فضاهای زیاد تجاری و اداری است که با این کار بتوان سهولت تردد برای شهروندان به ویژه کم توانان جسمی و حرکتی را ایجاد کرد .
کریمیان اقبال با بیان این که مناسب سازی در سه مرحله انجام می شود ، گفت : مراحل شماخت وضع موجود ، طراحی و اجرا سه فازی است که این کار در آن تعریف و برنامه ریزی شده است و امیدواریم با اقداماتی که در حال انجام است به زودی منا سب سازی فضاهای شهری را در همه مناطق تهران شاهد باشیم .

منبع : تهران سمادفعات مشاهده: 3900 بار   |   دفعات چاپ: 1225 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 252 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb