اخذ گواهی«پایان کار» بدون مناسب‌سازی برای معلولان ممکن نیست

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۵ | 

سخنگوی شهرداری تهران:
اخذ گواهی«پایان کار» در اماکن دولتی و عمومی بدون مناسب‌سازی برای معلولان ممکن نیست

سخنگوی شهرداری تهران تاکید کرد: اخذ گواهی پایان کار برای اماکن دولتی و عمومی بدون رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های مربوط به مناسب‌سازی برای معلولان ممکن نیست.
محمدهادی ایازی با بیان اینکه معاونت شهرسازی بر ضرورت مناسب سازی ساختمان‌های عمومی تاکید دارد، اظهار کرد: با توجه به وجود مصوبات قانونی دولت و شورای شهر تهران در خصوص ارائه‌ نکردن گواهی پایان کار به اماکن عمومی و دولتی که مناسب سازی نشده باشد، شهرداری تهران از ارائه‌ پایان کار به این ساختمان‌ها تا زمان رفع نقایص احتمالی خودداری می‌کند.
وی به اقدامات شهرداری تهران در خصوص مناسب‌سازی پیاده‌راه‌های خیابان‌های اصلی تهران و نصب چراغ‌های راهنمایی مناسب‌سازی شده برای نابینایان در سطح شهر اشاره کرد و گفت: طی دو سال گذشته و در قالب طرح استقبال از بهار، مشکلات تردد معلولان در بسیاری از خیابان‌های فرعی نیز با همت شورایاران شناسایی و توسط شهرداری‌های نواحی و مناطق برطرف شد.
به گفته ایازی، طرح شناسایی مشکلات تردد معلولان از جمله برنامه‌هایی است که در طرح استقبال از بهار امسال نیز دنبال می‌شود و به این ترتیب تا پایان امسال شاهد رفع این مشکلات در بسیاری از معابر فرعی پایتخت هستیم.
وی در پاسخ به این که در ورودی برخی پیاده‌راه‌های ساخته شده، نرده‌هایی نصب شده که امکان عبور ویلچر را غیرممکن می‌کند، توضیح داد: نرده‌های فلزی یا سنگی به منظور جلوگیری از ورود موتورسیکلت به پیاده‌رو نصب می‌شود، اما مقرر شده که عرض مسیر با نصب این نرده‌ها به اندازه‌ای باشد که امکان عبور ویلچر فراهم شود.
معاون فرهنگی، اجتماعی شهردار تهران خاطرنشان کرد: شهرداری‌های مناطق نیز مکلف به رفع مشکل احتمالی پیاده‌روهایی که از این نظر نقص دارند، شده‌اند و در طرح استقبال از بهار قطعا این مشکلات احتمالی برطرف می‌شود.
ایازی همچنین با بیان این که در ناوگان BRT تهران امکان ورود معلولان دارای ویلچر وجود دارد و جایگاهی نیز در داخل اتوبوس برای آنها پیش‌بینی شده است، افزود: در بسیاری از ایستگاه‌های مترو نیز مناسب‌سازی انجام شده و این رویکرد در مترو تهران وجود دارد که همه‌ ایستگاه‌ها به سطح قابل قبولی از مناسب‌سازی برسند.
ایازی همچنین انجام مناسب‌سازی به شیوه سلیقه‌ای در مناطق مختلف شهرداری را رد کرد و گفت: هر چند در گذشته روابط یکسانی برای مناسب‌سازی وجود نداشت، اما هم اکنون معاونت شهرسازی دستورالعمل مناسب‌سازی را تنظیم و ابلاغ کرده است و سازمان زیباسازی مکلف به اجرای این دستورالعمل است.

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران


دفعات مشاهده: 3290 بار   |   دفعات چاپ: 1104 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 191 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb