راه اندازی چهار رشته جدید ورزش بانوان معلول درسال آینده می شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۲۸ | 

سال آینده چهار رشته جدید ورزشی درحوزه بانوان معلول راه اندازی می شود

'بتول مشرف جوادی' با اشاره به رشته های تنیس با ویلچر، شمشیربازی، قایقرانی و بدمینتون افزود:درحال حاضر هشت رشته ورزشی در حوزه بانوان معلول و جانباز فعال است و از آنجا که حضور فعال در رقابتهای پارا آسیایی 2014 کره جنوبی مهم ترین هدف کوتاه مدت ما است در تلاش هستیم تا در رشته های بیشتری در این رقابتها حضور یابیم.
به گفته مشرف جوادی، هم اکنون تیراندازی، تیراندازی با کمان ، شنا، بسکتبال با ویلچر، والیبال ، تنیس روی میز، دوومیدانی و بوچیا در حوزه زنان معلول و جانباز فعال است.
وی در ادامه به کسب پنج سهمیه پارالمپیک لندن توسط زنان اشاره کرد و گفت:در حال حاضر ما سه سهیمه در رشته تیرو کمان ، یک سهمیه در رشته تیراندازی و یک سهمیه در حوزه دوومیدانی کسب کرده ایم و با توجه به قول های مسوولان کمیته ملی پارالمپیک امیدواریم بتوانیم سه سهمیه دیگر در رشته های دوومیدانی، تنیس روی میز و تیرو کمان با استفاده از واید کارت ، کسب کنیم.
نایب رییس بانوان فدراسیون جانبازان و معلولان با بیان اینکه وضعیت سهمیه ها با واید کارت خردادماه مشخص خواهد شد ،ادامه داد: به منظور حضور پرتوان زنان ورزشکار در رقابتهای پارالمپیک 2012 لندن، اردو تیم های ملی از 14 فروردین ماه آغاز خواهد شد و این اردوها تا زمان اعزام تیم ها به پارالمپیک به صورت متمرکز و غیر متمرکز ادامه خواهد یافت.
مشرف جوادی به انجام اردوهای تدارکاتی برای افزایش آمادگی بازیکنان تیم های ملی رشته های دوومیدانی، تیراندازی و تیرو کمان اشاره کرد و گفت: به این منظور برای هر رشته یک اردوی تدارکاتی برنامه ریزی شده است که به ترتیب برگزار خواهدشد.
به گفته وی،حضور در مسابقات بین المللی تیراندازی ترکیه در اردیبهشت 91 ، شرکت در مسابقات تیرو کمان تیرماه در جمهوری چک از جمله این اردوها محسوب می شود. همچنین قرار است خرداد ماه یک اردو تدارکاتی برای دوومیدانی در روسیه یا مالزی برگزار شود .
نایب رییس فدراسیون جانبازان ومعلولین در ادامه به تشکیل کمیته توسعه ورزش زنان این فدراسیون در سال 91 اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این کمیته می توانیم برنامه های بیشتری در حوزه ورزش زنان فعال کنیم .
مشرف جوادی در ادامه به عملکرد حوزه بانوان فدراسیون جانبازان و معلولین در سال 90 پرداخت و گفت:امسال در هشت رشته فعال این حوزه رقابتهای قهرمانی کشور به صورت المپیاد برگزار شد که در این المپیاد که در شهر مشهد به اجرا درآمد یکهزار ورزشکار از تمام استانهای کشور حضور داشتند.
وی با اشاره به اینکه امسال 120 ورزشکار حرفه ای در کشور، در هشت رشته فعال حوزه ورزشی زنان جانباز و معلول جذب شده اند، افزود: بیش از 95 درصد برنامه های تعریف شده در تقویم سال 90 این فدراسیون در حوزه زنان اجرایی شده است و سال 91 نیز شناسایی نخبگان و استعدادها در حوزه جانبازان و معلولین کشور از برنامه های مهم این فدراسیون است.
وی برگزاری دوره های مربیگری و داوری و کارگاههای آموزشی را از دیگر برنامه های اجرا شده در سال 91 برای توسعه ورزش زنان عنوان کرد.

منبع : خبرگزاری ایرنا


دفعات مشاهده: 3461 بار   |   دفعات چاپ: 1047 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 184 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb