بزرگداشت پنجاهمین سال سفر انسان به فضا در مجتمع نیکوکاری رعد

 | تاریخ ارسال: 1391/1/18 | 

شب یوری

بزرگداشت پنجاهمین سال سفر انسان به فضا در مجتمع نیکوکاری رعد


بیش 50 سال پیش بشر با ارسال نخستین دست سازه ی خود به فضا،" عصر فضا" را آغاز نمود و کم کم به پیشرفت های شایانی در این عرصه دست یافت . اما حضور نخستین انسان در محدوده ای غیر از زمین به این زودی ها برای کسی قابل تصور نبود ، تا اینکه یوری گاگارین این رویا را به واقعیت تبدیل کرد . به همین منظور فروردین ماه هر سال فضا دوستان و منجمان سراسر دنیا این گام بزرگ بشریت و علم را جشن می گیرند .


تاریخچه ی شب یوری
سفر انسان به فضا حدود 50 سال پیش با پرتاب کپسول زنگ مانندی که "وستوک 1" نام داشت در 23 فروردین 1339 به واقعیت تبدیل شد . این فضاپیما، یوری گاگارین کیهان نورد اتحادیه ی جماهیر شوروی ، را به همراه داشت .
یوری گاکارین توانست لقب حضور نخستین انسان در فرا سوی مرزهای زمین را به نام خود کند .
دقیقا بیست سال بعد آمریکایی ها طرحی نو و جدید در این زمینه را در انداختند و در 23 فروردین 1359 از شاتل ها رونمایی کردند . این فضاپیماها برای حمل و نقل تعداد بیشتری فضانورد و مواد مورد نیاز طراحی شده بودند .
به همین منظور از 23 فروردین سال 1379 سازمان ملل متحد و انجمن نسل فضا به برگزاری برنامه های مختلف در سرار جهان پرداخته اند .


دعوت به حضور
در ایران نیز همانند تمامی کشورهای دنیا گروه های نجوم و علاقمند به فضا این روز را جشن می گیرند و به برگزاری برنامه های گوناگون مانند سخنرانی ها ، رصدهای عمومی ، نمایش عکس و ... می پردازند .


امسال در تهران در روز پنجشنبه مورخ 24/1/1391 مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با همکاری موسسه ی صلح آسمانی و کمیته ی راهبری جامعه ایمن شهرداری منطقه 2 تهران در مکان مجتمع رعد به آدرس شهرک قدس ( غرب )– فاز 2 – خ هرمزان - خ پیروزان جنوبی - پلاک 74 از ساعت 17 الی 21 برنامه هایی متنوعی برگزار خواهد کرد .


لازم به ذکر است شرکت در این برنامه ها برای عموم علاقمندان آزاد و رایگان خواهد بود .
ضمنا سرویس ایاب و ذهاب ویژه افراد دارای معلولیت بصورت رایگان آماده سرویس دهی به این عزیزان می باشد.
عزیزان می توانند جهت رزرو سرویس ایاب و ذهاب از روز شنبه مورخ 19/1/91 لغایت روز دوشنبه مورخ 21/1/91 با مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد با تلفن 88082266 -021تماس حاصل فرمایند.
دفعات مشاهده: 3487 بار   |   دفعات چاپ: 1171 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 175 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb