آمادگی بانک گردشگری برای اشتغال معلولان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۱/۲۹ | 

مدیرعامل بانک گردشگری در مراسم حمایت از توان‌یابان معلول اعلام کرد:
آمادگی بانک گردشگری برای اشتغال معلولان

اهدای لوح سپاس از سوی سه مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد، موسسه زینب کبری و پیام امید به مهدی جهانگیری و ناصرسالار مدیران ارشد بانک گردشگری، بخش پایانی این مراسم بود. توان‌یابان مجتمع رعد، میهمان بانک گردشگری برای صرف غذا در مجتمع خود بودند.
صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری بانک گردشگری به منظور اعلام حمایت از توان‌یابان، اقدام به افتتاح حساب 2 میلیون ریالی برای 100 نفر از معلولان جسمی، حرکتی و بانوان بی‌سرپرست سه مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد، زینب کبری و پیام امید کرد.
به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، مدیرعامل بانک گردشگری در مراسم حمایت از توان‌یابان که در سالن همایش‌های مجتمع آموزشی- نیکوکاری رعد برگزارشد، از آمادگی بانک گردشگری برای اشتغال معلولان خبر داد.
ناصر سالار اظهار داشت: بانک گردشگری، عزم جدی خود را برای کارآفرینی و حمایت از خود اشتغالی توان‌یابان به کار خواهد برد. وی با تاکید بر اینکه بهترین هدیه این بانک برای توان‌یابان، کارآفرینی و کمک به استقلال آنها است، گفت: بانک گردشگری تمام توان خودرا به کار خواهد بست تا در کارآفرینی برای معلولان سهم کوچکی داشته باشد. سالار با اعلام پیام محبت و همدلی «مهدی جهانگیری» به توان‌یابان مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد یادآورشد: «بانک گردشگری تمامی توان خود برای همراهی و همکاری با جامعه معلول را به کار خواهد بست و از هیچ کوششی در این راه دریغ نخواهد کرد.»
در ادامه این مراسم، مهندس احمد میرزاخانی- رییس هیات مدیره مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد نیز با تقدیر از مدیران بانک گردشگری برای اقدام نیکوکارانه و حمایت از معلولان تاکید کرد: معلولیت یک پدیده واقعی اجتماعی است که در همه جوامع به ویژه جوامع صنعتی دیده می‌شود. وی با اعلام آمارهای سازمام ملل مبنی بر سهم 10 درصدی معلولان اجتماعی در جهان ادامه داد: بالای 40 تا 50 درصد از این معلولان را توان‌یابان جسمی و حرکتی تشکیل می‌دهند که آمارغیر رسمی آنها در ایران بین 2 تا 3 میلیون وآمار رسمی اعلام شده از سوی بهزیستی حدود 800 هزار نفر است. وی تلاش برای حضور اجتماعی معلولان را هدف نهایی مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد دانست و گفت: این مجتمع در فعالیت 30 ساله خود از سال 1363 تا کنون، حدود 5 هزار کارآموخته معلول را تحت پوشش انواع آموزش‌های شغلی قرار داده است که از این تعداد حدود 20 تا 40 کار‌آموزان در فرصت‌های شغلی مختلف مشغول به کارشده‌اند ضمن اینکه این آمار دررشته‌های آموزشی مالی و حسابداری 100 درصد بوده است. میرزاخانی نیاز جدی جامعه معلول را ایجاد شغل و کمک به استقلال مالی آنها دانست و گفت: همکاری مجتمع رعد با سازمان فنی و حرفه‌ای و دانشگاه جامع علمی کاربردی موجب شده است تا علاوه بر ارائه مدرک فنی و حرفه‌ای مورد تایید وزارت کار به توان‌یابان این مجتمع، انواع رشته‌های آموزشی آکادمیک و دانشگاهی نیز در این مجموعه تدریس شوند.
به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، اجرای دکلمه، قطعات موسیقی و آواز توسط تعدادی از توان‌یابان مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد و تقدیر یکی از توان‌یابان به نمایندگی از سایر توان یابان این مجتمع از مدیران بانک گردشگری بخش دیگری از این مراسم بود که در آن الهام نجومیان معلول کارآموخته مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد خاطرنشان کرد: به نمایندگی از جامعه معلول از مدیران بانک گردشگری و همه کسانی که تلاش می‌کنند تا نقطه ضعف معلولان را به نقطه قوتی برای آنها تبدیل کنند تقدیر می‌کنم.
اهدای لوح سپاس از سوی سه مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد، موسسه زینب کبری و پیام امید به مهدی جهانگیری و ناصرسالار مدیران ارشد بانک گردشگری، بخش پایانی این مراسم بود. توان‌یابان مجتمع رعد، میهمان بانک گردشگری برای صرف غذا در مجتمع خود بودند.
بانک گردشگری نیز با تقدیر نمادین از 10 توان یاب این سه مجموعه آموزشی و نیکوکاری اعلام کرد علاوه بر افتتاح حساب 2 میلیون ریالی برای 100 توان یاب، حمایت از10 دانشجوی توان‌یاب برای هزینه تحصیلی تا مقطع فوق دیپلم و همچنین تجهیز سخت افزاری یک سایت کامل کامپیوتری در مجتمع آموزشی و نیکوکاری رعد را برعهده خواهد گرفت.

منبع : روابط عمومی بانک گردشگریدفعات مشاهده: 4296 بار   |   دفعات چاپ: 1134 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 140 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb