400 معلول عضو انجمن آسیب نخاعی اصفهان هستند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۱/۲۹ | 

عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی اصفهان:
400 معلول عضو انجمن آسیب نخاعی اصفهان هستند

عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان گفت: در حال حاضر 400 نفر از معلولان آسیب نخاعی در اثر حادثه، عضو این انجمن هستند و برای عضویت در انجمن آسیب نخاعی استان ثبت‌نام کرده‌اند.
علیرضا ابراهیمیان در اصفهان با اشاره به اینکه تمامی مجموعه‌های فعال باید از توانایی‌های معلولان استفاده کنند، اظهار داشت: در حال حاضر 40 نفر از اعضای انجمن بیماران آسیب نخاعی اصفهان در فروشگاه هایپرمارکت واقع در خیابان مصلی استخدام شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه درخواست فعالیت اعضای این انجمن در فروشگاه هایپرمارکت از سوی انجمن بوده است، اضافه کرد: 15 نفر از افراد استخدام شده در این فروشگاه از معلولان ویلچر‌نشین و 25 نفر دیگر از خانواده‌های درجه یک این افراد هستند.
عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان تصریح کرد: فعالیت اعضای این انجمن در این فروشگاه تأثیرات بسیار مثبتی در زندگی معلولان و خانواده‌های آنها دارد و این موضوع مردم را با توانمندی‌های معلولان آشنا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از مردم، معلولان را به عنوان افرادی ناتوان فرض می‌کنند و از توانایی‌های این افراد غافل هستند، ادامه داد: اما استخدام معلولان در این مجموعه‌ها نگاه مردم را به میزان بسیاری تغییر می‌دهد و علاوه بر این شوق و اشتیاق معلولان را برای فعالیت در سطح جامعه افزایش می‌دهد.
ابراهیمیان تأکید کرد: در حال حاضر 400 نفر معلول آسیب نخاعی در اثر حادثه عضو انجمن آسیب نخاعی استان هستند و برای عضویت در این انجمن ثبت‌نام کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه این انجمن معلولان مادرزادی و سایر معلولان جسمی و حرکتی را شامل نمی‌شود، افزود: براساس اساس‌نامه این انجمن تنها معلولان آسیب نخاعی در اثر حادثه شامل انجمن آسیب نخاعی استان می‌شوند و این انجمن ویژه بیماران آسیب نخاعی در اثر حادثه است.
عضو هیئت مدیره انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان بیان داشت: در سراسر استان حدود 2 هزار نفر بیمار آسیب نخاعی در اثر حادثه وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه نقش معلولان و توانمندی‌های آنها در فعالیت‌های اجتماعی باید پر‌رنگ‌تر شود، گفت: در حال حاضر این نگاه در جامعه وجود دارد که از معلولان فرار می‌کنند و معلول را کسر شأن می‌دانند.
ابراهیمیان با اشاره به اینکه کم‌تر فروشگاهی وجود دارد که معلول را در دید مستقیم مردم قرار بدهد، اظهار داشت: سایر فروشگاه‌ها و مجموعه‌های فعال در شهر نیز باید همانند هایپرمارکت اصفهان از وجود معلولان در فعالیت‌های خود استفاده کنند.

منبع : خبرگزاری فارس


دفعات مشاهده: 5163 بار   |   دفعات چاپ: 1128 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 221 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb