سیر صعودی تیم ملی نوید بخش در پارالمپیک است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۱/۲۹ | 

سرمربی تیم ملی تیروکمان جانبازان ومعلولین:
سیر صعودی تیم ملی در سالهای اخیر نوید بخش نتایج قابل قبول در پارالمپیک است

تمرینات تیم ملی تیرو کمان جانبازان و معلولین برای حضور در رقابت های پارالمپیک لندن ، از سال گذشته آغازشده و اولین مرحله آن در سال جدید، هم اکنون در مجموعه ورزشی شهید شیرودی در حال برگزاری است.
با دست پر برمی گردیم
حجت الله واعظی سرمربی تیم ملی تیر وکمان جانبازان و معلولین در خصوص تمرینات ملی پوشان گفت: دور جدید تمرینات در سال جدید با دعوت از 8 ورزشکار آغاز شده و طبق برنامه های ریزی های انجام شده ، پیش می رود.
وی از شرایط کلی کمانداران جانباز و معلول ابراز رضایت کرد و افزود: ملی پوشان در وضعیت خوبی قرار دارند ودر حال حاضر با 8 نفر تمرینات را پیگیری می کنیم که 2 نفر از آنها به عنوان ورزشکار جایگزین در کنار سایر ورزشکاران حضور دارند و در صورت نیاز، در ترکیب اصلی تیم که شامل 6 ورزشکار است، قرار می گیرند.
سرمربی تیم ملی تیرو کمان از کسب 6 سهمیه قطعی برای رقابت های لندن خبر داد و گفت: از این میان، 2 سهمیه برای رقابت های تیمی و باقی آن برای رقابت های انفرادی است که مجموع این 6 سهمیه برای رقابت های ماده تخصصی ریکرو اختصاص دارد و در صورتی که درخواست ایران برای دریافت وایلد کارت با پاسخ مثبت همراه شود، در ماده تخصصی کامپاند نیز مسابقه خواهیم داد.
واعظی از اعزام تیم ملی تیر و کمان برای رقابت های تورنمنت جهانی چک خبر داد و افزود: این رقابت ها که تیر ماه سال جاری و حدود یک ماه و نیم پیش از برگزاری پارالمپیک لندن برگزار می شود، به منزله سفری تدارکاتی برای شناخت بیشتر حریفان و محک خوردن آمادگی ملی پوشان است و از این نظر فرصتی طلایی برای تیم ملی محسوب می شود. ضمن اینکه رقیبان اصلی ما نظیر کشورهای انگلستان، کره و چین در این رویداد ورزشی حضور خواهند داشت.
وی سال 90 را برای رشته تیرو کمان جانبازان ومعلولین سالی مطلوب ارزیابی کرد و گفت: تقریبا تمامی برنامه های مد نظر برای تمرینات تیم ملی محقق شد و آمادگی ملی پوشان در حال حاضر نشان دهنده پشت سر گذاشتن شرایط تمرینی قابل قبولی در سال گذشته است. البته باید همواره مد نظر داشت که شرایط رقابت های پارالمپیک، شرایطی بسیار دشوار و حساس است و ملی پوشان در این برهه نیاز بیشتری به حمایتهای معنوی و روحی از جانب مسئولین دارند تا با کمترین دغدغه ذهنی و اطمینان خاطر ، در رقابت های لندن حضور یابند.
وی در ادامه اذعان داشت: روند صعودی تیم ملی تیر وکمان در سالهای اخیر، نشان دهنده رشد و پیشرفت ملی پوشان دراین رشته است و با توجه به این امر و توانایی بالای کمانداران جانباز و معلول، می توان منتظر نتایج خوبی در لندن بود. در این خصوص می توان به کسب عنوان چهارمی جهان در رقابت های جهانی ایتالیا ( 90) ، عنوان سومی در رقابت های پارآسیایی گوانگجو ( 89) و کسب 11 نشان رنگارنگ در رقابت های جمهوری چک اشاره کرد.
اولین مرحله تمرینات ملی پوشان تیروکمان جانبازان و معلولین در سال جدید از 14 فروردین آغاز شده و تا 24 این ماه ادامه دارد.

منبع : روابط عمومی فدراسیون جانبازان و معلولین


دفعات مشاهده: 4291 بار   |   دفعات چاپ: 1119 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 151 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb