لایحه قانون جامع حمایت از معلولان در حال ارسال به هیات دولت است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۷ | 

لایحه قانون جامع حمایت از معلولان در حال ارسال به هیات دولت است

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: لایحه قانون جامع حمایت از معلولان از سوی وزارت تعاون،کار و ورفاه اجتماعی در حال ارسال به هیات دولت است.
ˈیحیی سخنگوییˈدر گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود : در حقیقت، قانون جامع حمایت از معلولان پس از بازنگری و بررسی های دقیق وکارشناسی در سازمان بهزیستی به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شد.

وی با بیان اینکه این لایحه از سوی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی باید به هیات دولت ارایه شود، گفت: پس از پیگیری های اخیر سازمان بهزیستی، مشخص شد که کار بررسی این لایحه در وزارت تعاون به اتمام رسیده است.

این مسوول در سازمان بهزیستی کشور گفت: در حقیقت ، آن مواردی که مربوط به بررسی های این وزارتخانه از طریق لایحه حقوقی بوده است، به طور کامل انجام شده است.

به گفته وی، هیات دولت نیز پس از مطالعه، این لایحه را برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد کرد.

سخنگویی در توضیح قانون جامع حمایت از معلولان گفت: این قانون در جلسه علنی شانزدهم اردیبهشت ماه 1385 مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان خانه ملت رسید.

وی با بیان اینکه این قانون از آن زمان تا به حال به طور کامل درکشوراجرا نشده است، ادامه داد: این قانون در16 ماده قانونی و با هدف احقاق شهروندی معلولان و برابرسازی فرصتهای ایجاد شده به تصویب رسید.

وی، مواردی مانند مناسب سازی معابر و اماکن عمومی، اجرای سه درصد قانون استخدامی معلولان در دستگاه های اجرایی را از جمله مفاد قانون جامع حمایت از معلولان عنوان کرد.

سخنگویی گفت: البته در بازنگری جدید این قانون، رقم سه درصد استخدامی معلولان به پنج درصد افزایش یافته است.


دفعات مشاهده: 2993 بار   |   دفعات چاپ: 963 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 138 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb