دونده معروف آفریقای جنوبی به قتل نامزدش متهم شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۷ | 

دونده معروف آفریقای جنوبی به قتل دوست دخترش متهم شد

اسکار پیستوریوس دونده معروف آفریقای جنوبی که به او لقب "تیغ‌با" داده اند به اتهام قتل دوست دخترش دستگیر شده و قرار است در دادگاه حضور یابد.

سد دوست دختر قهرمان پارالمپیک در ساعتهای اولیه صبح پنجشنبه، ۲۶ بهمن (۱۴ فوریه) در خانه او پیدا شد.

پیستوریوس برنده ۸ مدال از جمله ۶طلای پارالمپیک در رشته های دو ۱۱۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر است. او با شرکت در رشته دو ۴۰۰ متر و ۴در ۴۰۰ متر امدادی در المپیک لندن اولین کسی است که هم در المپیک و هم در پارالمپیک شرکت کرده است.

سخنگوی پلیس آفریقای جنوبی گفته است:"من تایید می کنم زنی در اثر تیراندازی در خانه اسکار پیستوریوس کشته شده است."

وی گفت که این حادثه ساعت ۳ بامداد روی داده و افزود "به ما تلفن شد و ما به محل حادثه رفتیم. کسی که به ما تلفن زد همان مردی نیست که در بازداشت است."

سخنگوی پلیس گفته است:"ما نمی توانیم درباره وضعیت روحی او اظهار نظر کنیم چون او بعلت از دست دادن فرد که به بسیار نزدیک بوده دچار ضربه روحی شده است."

خانه اسکار پیستوریوس در حاشیه پرتوریا پایتخت آفریقای جنوبی و در شهرکی، که به گفته سخنگوی پلیس کاملا امن و تحت حفاظت است، واقع شده و دروازه امنیتی آن اجازه ورود به افرادی غیر از ساکنان شناخته شده شهرک را نمی دهد.

بر اساس گزارش برخی رسانه های آفریقای جنوبی "ریوا اِستین کمپ" دوست دختر سی ساله پیستوریوس قصد داشته قهرمان دو را برای روز والنتاین غافلگیر کند اما پیستوریوس به تصور اینکه دزدی وارد خانه شده به او شلیک کرده است.

اِستین کمپ که یک مانکن معروف آفریقای جنوبی بود، از سال گذشته با پیستوریوس دوست بوده و هفته گذشته در مصاحبه با ساندی تایمز، در توصیف پیستوریوس گفت که او "مردی بی نقص است که همیشه بهترین را برای دوست دخترش می خواهد."

در بیست و چهار ساعت گذشته، استین کمپ در توئیتر هیجان خود را به مناسبت روز والنتاین نشان داده بود.

او در رشته حقوق تحصیل کرده بود و بعد از حضور در یک برنامه تلویزیونی، یکی از مهمترین ستاره های در حال ظهور آفریقای جنوبی قلمداد می شد.

به نظر می رسد پیستوریوس درباره امنیت خود نگرانی هایی داشته است.

او در مصاحبه با روزنامه دیلی میل پیش از بازیهای المپیک گفته بود که در کنار رختخوابش یک هفت تیر و کنار پنجره اتاق خوابش یک مسلسل قرار داده است.

آفریقای جنوبی یکی از بالاترین آمار جنایت را در دنیا دارد و در آن کشور، نگهداری اسلحه برای امنیت شخصی امری رایج است.

پلیس تایید کرده که در محل حادثه یک قبضه هفت تیر نه میلی متری پیدا شده است.

قبل ار رسیدن ماموران پلیس، امدادگران در محل حادثه حاضر شدند اما استین کمپ در اثر اصابت چهار گلوله به سر و قسمتهای بالای بدنش، جان خود را از دست داده بود.

احتمال اینکه استین کمپ با دزد اشتباه گرفته شده باشد در رسانه های محلی مطرح شده اما پلیس این موضوع را تایید نکرده است.

پلیس آفریقای جنوبی در آخرین اظهارنظر در این مورد گفته شواهدی از ورود به زور به خانه دیده نمی شود و در زمان وقوع حادثه هم فقط پیستوریوس و استین کمپ در خانه بوده اند.

سخنگوی پلیس گفت که پیش از این، اتفاقاتی در منزل پیستوریوس روی داده بود اما در این مورد توضیح بیشتری نداد.

رسانه ها، اظهارات سخنگوی پلیس را به بروز خشونت در رابطه شخصی پیستوریوس و دوست دخترش تعبیر کرده اند.

تا این لحظه شواهد و یا اطلاعاتی که پلیس به رسانه ها داده تصویر روشنی از حادثه به دست نمی دهد گمانه زنی در مورد این حادثه ادامه دارد.

قرار است پیستوریوس فردا در دادگاه حاضر شود در حالی که معمولا متهمان در آفریقای جنوبی با این سرعت در دادگاه حضور نمی یابند.

پلیس گفته است آزادی با قید وثیقه را نمی پذیرد و بر اساس قوانین آفریقای جنوبی انتشار اخبار مربوط به پرونده تا زمانی که تحقیقات قضایی در جریان است ممنوع خواهد بود.

پیستوریوس بدون استخوان نازک‌نی متولد شده و در ۱۱ ماهگی، پزشکان هر دو پای او را با عمل جراحی قطع کردند.

او با استفاده از پروتزهایی از جنس الیاف کربن در المپیک ۲۰۰۴ آتن در رقابتهای دو و میدانی پارالیمپیک شرکت کرد و در ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر رکورد دار جهان است.


دفعات مشاهده: 4299 بار   |   دفعات چاپ: 1057 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 144 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb