ثبت نام 14 نفر از معلولان در انتخابات شورای شهر تهران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۳/۱۵ | 

ثبت نام 14 نفر از معلولان در انتخابات شورای شهر تهران

رییس انجمن دفاع از حقوق معلولان با بیان اینکه بیش از چهار سال است که از تلفیق قانون جامع حمایت از حقوق معلولان می‌گذرد، گفت: از سال 83 تا کنون هیچ توفیقی در اجرای ماده 2 این قانون مبنی بر مناسب سازی اماکن، معابر و وسایل نقلیه حاصل نشده است.

علی همت محمود نژاد با اشاره به ماده 2 قانون حمایت از حقوق معلولان پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی در 16 اردیبهشت سال 83 و تایید شورای نگهبان، اظهار کرد: متاسفانه با توجه به نداشتن تخصص و آگاهی اعضای شورای شهر به مسایل و مشکلات معلولان، تا کنون هیچ توفیقی در اجرای این قانون نداشته‌ایم.

به گفته وی، تا کنون 14 نفر از معلولان در انتخابات شورای شهر ثبت نام کرده‌اند و در سایر شهرها نیز در حال پیگیری و مذاکره برای حضور فعال معلولان در انتخابات این شوراها هستیم.

محمود نژاد در ادامه با اشاره به اینکه حضور نخبگان معلول در شوراهای شهر امری ضروری است، تصریح کرد: می‌خواهیم معلولان در بدنه شوراهای شهر وارد شوند، چرا که آنها بهتر از سایر افراد جامعه می‌توانند مشکلات خود را درک کنند.

عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق معلولان افزود: از حضور معلولان در انتخابات شورای شهرهای کشور به طور جدی حمایت و با رایزنی با سازمانها و نهادهایی که فعالیت سیاسی دارند، درخواست حمایت از معلولان کاندید شده را خواهیم داشت.

وی در پایان از مردم خواست تا فرصتی برابر را برای معلولان در انتخابات شورای شهر ایجاد کنند و ملاک آنها برای رای دادن وضعیت جسمی افراد نباشد، بلکه به توانمندی‌های ذهنی و استعدادهای فرد کاندید شده توجه جدی داشته باشند.


دفعات مشاهده: 3086 بار   |   دفعات چاپ: 915 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 92 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb