عدم ارائه برنامه از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری برای بهبود شرایط معلولان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۳/۲۱ | 

عدم ارائه برنامه از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری برای بهبود شرایط معلولان

   مدیرعامل انجمن باور در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛
بیشتر معلولان نه تنها فاقد شغل هستند بلکه از تامین اجتماعی نیز محروم‌اند؛ معلولان از رئیس دولت آینده تامین حداقل معیشتشان را انتظار دارند.
مدیرعامل انجمن باور با انتقاد از عدم توجه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به مشکلات معلولان گفت: متاسفانه تاکنون هیچ‌یک از کاندیدا‌ها برای بهبود شرایط معلولان برنامه‌ای ارائه نداده‌اند.

مدیرعامل انجمن باور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، گفت: معلولان از کاندیدا‌ها انتظار دارند که در صحبت‌های خود کمی واضح‌تر به گروه‌های خاص اجتماعی بپردازند که البته این به نفع هر دو طرف است وباعث می‌شود معلولان ضمن شنیدن راهبردهای کندیدای خود برای عملی شدن وعده‌های داده شده به وی رای بدهند.

معینی علت عدم توجه کاندیداهای ریاست جمهوری به بحث معلولان را، توجه نامزد‌ها به مسائل کلی‌تر دانست وافزود: البته به جز موارد خاص در صحبت‌های کاندیدا‌ها که اشارات جسته گریخته‌ای به گروه‌های خاص اجتماعی داشته‌اند توجه خاصی شامل حال معلولان کشور نشده است.

سهیل معینی در ادامه افزود: تاکنون تنها آقای روحانی به‌طور مشخص درمورد مسائل مربوط به معلولان صحبت کرده و به ضرورت سهمیه سه درصدی استخدامی معلولان در دولت تاکید کرده است.

کار‌شناس امور معلولان در اعتراض به وضعیت فعلی  معلولان در جامعه به نبود شغل اشاره کرد و گفت: بیشتر معلولان نه تنها فاقد شغل هستند بلکه از تامین اجتماعی نیز محروم‌اند؛ معلولان از رئیس دولت آینده تامین حداقل معیشتشان را انتظار دارند.

او در ادامه افزود: معلولان ازجمله گروه‌های هدفی هستند که به علت هزینه‌های توان بخشی و بهداشتی بالای خود بیشترین نیاز را به یارانه‌ها دارند و دولت می‌تواند با تصمیمات صحیح خود در این خصوص به جامعه معلولان کمک شایانی بکند.

مدیرعامل انجمن باور، اولویت انتظارات معلولان از رئیس جمهور را در سه بحث کلی مطرح کرد و در ادامه گفت: وی باید رسیدگی به موضوع تامین اجتماعی معلولان را به طور مشخص در دستور کار خود قرار دهد؛ محیط‌های شهری را برای حضور هر اندازه بیشتر معلولان مناسب سازی بکند و در آخر ضرورت تشکیل شورای عالی معلولان است که باعث نظارت معلولان در تنظیم قوانین مربوط به خود می‌شود.

وی، با تاکید بر فقدان خط مشی و برنامهٔ مشخص کاندیداهای شورای شهرو ضمن گلایه از رسانه‌ها تصریح کرد: رسانه‌های گروهی در عرصه انتخابات شورای شهر ورود چندانی ندارند و این یک ضعف باعث می‌شود که انتخابات شورای تحت الشعاع انتخابات ریاست جمهوری قرارگیرد و تمام وقت رسانه‌های گروهی در اختیار کاندیداهای ریاست جمهوری باشد و این در حالی است که در بسیاری از کشور‌ها، انتخابات شورای شهر به علت اینکه به طور مستقیم درسیستم مدیریت شهری تاثیر می‌گذارد اهمیتی همتراز و گاهی بیشتر از ریاست جمهوری دارد.

وی در پایان ادامه افزود: مساله افراط و تفریط در این دو انتخابات وجود دارد و باید رسانه‌های جمعی با کاندیداهای شورای شهر نیز مصاحبه کنند و اجازه دهند آن‌ها هم برنامه‌هایشان را مطرح کنند؛ بهتر است اگر در انتخابات ریاست جمهوری سخت گیری‌های بسیاری در مورد معیارهای کاندیدا‌ها وجود دارد؛ حداقل شرایط را برای کاندیداهای شورای شهر هم داشته باشیم چراکه بسیاری از افرادی که در این انتخابات حضور دارند پیشینه مدیریت و علم مدیریت شهری را ندارند و این وضعیت باعث سردرگمی در انتخابات شورای شهر شده است.

منبع : ایلنا
 


دفعات مشاهده: 3168 بار   |   دفعات چاپ: 961 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 105 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb