مهندس افشین پر فکر مقدم : معلولان اسیر شهری معلولتر از خودشان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۳/۲۳ | 

مهندس افشین پر فکر مقدم :

 معلولان اسیر شهری معلولتر از خودشان  

کاندیدای شورای شهر تهران

AWT IMAGE

مهندس افشین پر فکر مقدم

www.apfmoghadam.ir

 

 یکی از کاندیداهای شورای شهر چهارم گفت: مشکلات شهری برای افراد دارای معلولیت بقدری زیاد است که کارهای نصفه و نیمه انجام شده، مشکلات متعدد را از روی دوش این افراد برنداشته است و با توجه به این مشکلات، هنوز جامعه معلولان کمر راست نکرده و هنوز شانه‌های زخمی‌اش التیام نیافته است.

افشین پرفکر مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: هنوز شهر را زیبا می‌سازند، اما در اکثر مواقع فراموش می‌کنند افراد دارای معلولیت از مسیرهای تنگ و باریک و نامناسب نمی‌توانند عبور کنند.

پرفکر مقدم خاطرنشان کرد: همیشه این سوال باقی می‌ماند که با همه این وعده‌ها و هزینه‌های صرف شده، چرا هنوز این افراد در فقر بسر برده و اسیر شهری معلول‌تر از خودشان هستند.

این کاندیدای دارای معلولیت تصریح کرد: سال پیش بارها این وعده شنیده شد که برای ایاب و ذهاب افراد دارای معلولیت فکری شده و ترمینالی مختص این افراد در فلان نقطه شهر و با امکانات و خودروهای مناسب سازی شده فراهم شده که مشکلات این افراد را حل خواهد کرد، اما در عمل کاری بسیار ضعیف دیده می‌شود؛ البته در خبرها بارها شنیده شد که یا بهزیستی با شهرداری هماهنگ نیست و یا برعکس. هنوز بهزیستی ادعا می‌کند سالی 10 درصد از افراد دارای معلولیت توانمند شده و به این بهانه این افراد را از چتر حمایتی خود خارج می‌کند، جامعه معلولان در تعجب است که این آمار چگونه تهیه می‌شود.

پرفکر مقدم با اشاره به برنامه‌های وی برای حل مشکلات معلولان داریم، اظهار کرد: اولین کار و ریشه‌ای‌ترین کار ایجاد بستری قوی برای فرهنگسازی در شهر است البته نه با 2 ساعت برنامه در صدا وسیما که نتیجه ضعیفی داشته و نه با این دید که به اشتباه افراد دارای معلولیت را افرادی مورد ترحم و یا کسانی که به موجب گناه کرده و نکرده مستحق تقاص هستند، نشان دهیم.

پرفکر مقدم در پایان گفت: با توجه به تخصص‌ها و سلایق گوناگون باید در شوراها از همه تخصص‌ها و تفکرها استفاده شود و انتخابی شایسته است که در آن از همه طیف‌های جامعه یک نماینده وجود داشته باشد.


دفعات مشاهده: 3157 بار   |   دفعات چاپ: 918 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 89 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb