ضرورت مناسب سازی سالن های ورزشی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۴/۱۴ | 

باظهری با مهر مطرح کرد:
ورزش معلولان نیازمند توجه جدی مسئولان/ضرورت مناسب سازی سالن های ورزشی

خبرگزاری مهر: قهرمان پارالمپیک جوانان آسیا به عنوان یکی از افتخارات ورزش استان سمنان عدم حمایت مالی لازم از جامعه ورزش معلولان را مهمترین مشکل این جامعه ذکر کرد و گفت: سالن های ورزشی باید برای فعالیت معلولان مناسب سازی شود.
احسان اباظهری عضو تیم ملی دو میدانی جوانان معلول، نامی آشنا در ورزش معلولان کشور است، وی در سال 1370 در شهرستان بهشهر دیده به جهان گشود و یک سال بعد همراه خانواده برای ادامه زندگی به سمنان مهاجرت کرد.

وی دارای مدرک دیپلم گرافیک است و یکی از آرزوها و برنامه های آینده اش ادامه تحصیل است.

عضو تیم ملی دو و میدانی جوانان معلول، کسب چهار عنوان قهرمانی کشور در پرتاب دیسک طی سالهای 86،87،89،91، کسب مدال طلای پرتاب دیسک مسابقات جوانان جهان کشور آمریکا سال 87، کسب مدال نقره پرتاب وزنه مسابقات جوانان جهان کشور آمریکا در سال 87، کسب مدال نقره پرتاب نیزه مسابقات جوانان جهان کشور آمریکا سال 87 و کسب مدال طلای پرتاب دیسک مسابقات پارالمپیک آسیایی جوانان کشور ژاپن سال 88 را از افتخارات خود عنوان کرد.

کسب مدال طلای پرتاب دیسک، مدال برنز پرتاب نیزه و عنوان چهارمی پرتاب وزنه مسابقات جوانان جهان در کشور امارات سال 90، کسب مدال نقره پرتاب دیسک مسابقات جوانان جهان در کشور جمهوری چک سال 91، کسب عنوان جوان برگزیده استان سمنان در سال 87، کسب عنوان جوان برگزیده استان سمنان در جشنواره حضرت علی اکبر در سال 87، کسب عنوان معلول بر گزیده استان سمنان در سال های 87 و 88، تقدیر شده در مراسم تجلیل از قهرمانان و فعالان ورزشی استان سمنان در سال های 90 و 91 از دیگر افتخارات اباظهری، وزشکار معلول سمنانی است.

ورزش موجب جدایی من از گوشه نشینی شد

این ورزشکار در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه وقتی در سال 81 به استادیوم تختی سمنان رفتم و در آنجا جمعی از معلولان را مشغول تمرین والیبال نشسته دیدم، تصمیم گرفتم من هم به ورزش بپردازم عنوان کرد: ورزش باعث شد از گوشه نشینی جداشوم و خود را به جامعه نشان دهم.

اباظهری ادامه داد: خانواده ام به هر طریقی که بتوانند به من کمک کرده و در رشد و شکوفایی ام نقش بسزایی داشتند.

ورزشکار معلول سمنانی با تاکید بر اینکه امیدوارم با افتخاراتی که کسب کردم بتوانم کمی از نگاه تلخ جامعه به افراد معلول را بکاهم، گفت: به توانخواهان توصیه می کنم در انجام کاری که به آن علاقمند هستند تردید نکنند و حتماً با پشتکار و تلاش موفق خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه خانواده نقش بسزایی در روحیه فرد معلول دارد گفت: من در سال 86 با کسب مقام ورزشی به این باور رسیدم که می توانم برای جامعه فرد مفیدی باشم.

نابسامانی معابر از مهمترین مشکلات معلولان

این ورزشکار تصریح کرد: سال 1380 والیبال نشسته را آغاز و پس از سه و نیم سال فعالیت، وارد ورزش وزنه برداری شدم.

اباظهری ادامه داد: پس از دو نیم سال فعالیت در این رشته از طرف رئیس آن وقت هیئت ورزش های جانبازان و معلولان، به مربی دو و میدانی سمنان، غلامرضا شاهی معرفی و از سال 86 به مدت یکسال با ایشان کار کردم و در حال حاضر نیز زیر نظر علی نصیری در پرتاپ دیسک مشغول فعالیت هستم.

وی کمبود امکانات در تردد را بیشترین مشکل معلولان دانست و گفت: معابر و مکان های ورزشی باید برای استفاده معلولان مناسب سازی شود و ما از مسئولان انتظار داریم برای در اختیار گذاشتن امکانات نرم افزاری و سخت افزاری به معلولان پیگیری کنند.

کسب مدال مسابقه پارا المپیک از آرزوهای اباظهری است

این ورزشکار سمنانی بزرگترین آرزوی خود را کسب مدال مسابقه پارالمپیک بیان کرد و افزود: مردم به من لطف داشته و من هم امیدوارم بتوانم با حمایت های مردم، مقام های دیگری را برای کشور و استان کسب و نقش موثری را در جامعه ایفاء کنم.

وی یکی از بهترین کارهای بهزیستی کشور را پرداخت حقوق سالیانه برای معلولان دانست و گفت: بهزیستی استان سمنان نیز به من و دیگر ورزشکاران معلول در حد توان یاری می رساند.

اباظهری در پایان خاطر نشان کرد: از تمام کسانی که برای من زحمت کشیدند به ویژه پدر و مادرم و مربیان، هیئت ورزش جانبازان و معلولان استان و شهرستان و تربیت بدنی استان و شهرستان سمنان تشکر می کنم و برای همه عزیزان آرزوی موفقیت دارم.


دفعات مشاهده: 4027 بار   |   دفعات چاپ: 1011 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 87 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb