این زن با چشمهای خود آثار هنری خلق میکند (عکس)

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۱۱/۱۰ | 

این زن با چشمهای خود آثار هنری خلق میکند (عکس)


زن هنرمند نقاشی که دچار فلج اندام است با چشم های خود آثار هنری خیره کننده ای خلق میکند.
 این زن با چشمهای خود آثار هنری خلق میکند (عکس)به گزارش عرش نیوز:این خانم 46 ساله سارا ازیکیل نام دارد و در پی یک بیماری که 12 سال پیش به آن دچار شد اندامش فلج شد ، او که مادر 2 فرزند است از تکنولوژی برای صحبت کردن، ایمیل زدن و ارتباط با دیگران استفاده میکند. کامپیوتر پیشرفته ای که او استفاده میکند به وی اجازه میدهد با حرکت چشمانش همه چیز را کنترل کند.
 

این زن با چشمهای خود آثار هنری خلق میکند (عکس)


 کاربران این کامپیوتر با استفاده از پلک زدن و خیره شدن میتواند همه چیز را کنترل کند. این زن به لطف پیشرفت تکنولوژی توانسته است زندگی خود را دوباره بسازد. او توانست از این طریق به سرگرمی مورد علاقه اش، نقاشی کردن بپردازد و به قدری در این زمینه موفق شد که نمایشگاه خصوصی دایر کند. تکنولوژی به افراد معلول کمک میکند تا بتوانند همانند سایرین از مزیتهای زندگی مدرن بهره مند شوند.
 

این زن با چشمهای خود آثار هنری خلق میکند (عکس)

 این زن هنرمند در رابطه با زندگی اش میگوید: همه چیز تا سن 34 سالگی من خوب بود، ازدواج موفقی داشتم،  دو فرزند خوب و سالم حاصل این ازدواج بود و سلامتی مهمترین چیزی بود که خداوند به من داده بود. در سال 2000 من دچار بیماری شدم و اندک اندک اندام من دچار فلج شد به طوریکه دیگر حتی نتوانستم راه بروم.
 

این زن با چشمهای خود آثار هنری خلق میکند (عکس)

 
زندگی من تغییر کرد .همسرم از من جدا شد و من کاملا از ناحیه گردن به پایین فلج شدم. دچار افسردگی شدم و برای ادامه زندگی به مرکز نگهداری از معلولین رفتم. درآنجا کار با کامپیوتر را شروع کردم و این نقطه عطف زندگی جدید من شد. حالا به قدری پیشرفت کرده ام که حضانت فرزندانم را به عهده گرفتم.

این زن با چشمهای خود آثار هنری خلق میکند (عکس)

نقاشی های وی با الهام از تصاویری است که او در اینترنت میبیند. هرکدام از آثار او حدود 320 پوند ارزش دارد . او قصد دارد با فروش کارهایش برای افرادی که مشکل وی را دارند پول جمع کند تا بتوانند از تکنولوژیهای مفید استفاده کنند.
 

AWT IMAGE


 او میگوید: من مقالاتی منتشر کرده ام، سخنرانی هایی در مورد بیماری ام داشته ام، دو فیلم ساخته ام و تصویر چهره خودم را در دست کار دارم.

منبع: ایران ناز


دفعات مشاهده: 3487 بار   |   دفعات چاپ: 806 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 52 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb