پیروزی در رقابت سخت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۸۶/۳/۱۷ | 

پیروزی در رقابت سخت

• حوریه علینژاد

چندی پیش نشست معرفی معلولان موفق در مجتمع آموزشی نیکوکاری رعدالغدیر برگزار شد:
- فریده حلمی،فوق لیسانس زمین شناسی (دارای معلولیت ضایعه نخاعی)
- بهاره هنر پرور، دانشجوی دکترای شیمی (دارای معلولیت CP)
- فرزانه پارسایی، مشاور و روانشناس (دارای معلولیت ضایعه نخاعی) از جمله میهمانان نشست بودند.
وارد سالن که شدم با نگاه متعجب چهره های جدید را مشاهده می کردم. جمعیت زیاد بود و پیدا کردن جای ثابت قدری مشکل، روی یک صندلی کنار بچه ها نشستم. برنامه شروع شد.
ابتدا فریده حلمی به معرفی خود پرداخت:
فوق لیسانس رشته زمین شناسی هستم. در اردیبهشت ۶۴ بر اثر تصادف و آسیب مهره های ۵ و ۶ گردن دچار ضایعه نخاعی شدم. پزشکان معتقد بودند از این به بعد زندگی من فقط محدود به کمک سایرین خواهد بود.
کسی که تا دیروز به کلاس درس می رفت و تدریس می کرد و در سازمان زمین شناسی مشغول فعالیت بود حالا بدون هیچ حرکتی روی تخت بیمارستان روزها را سپری می کرد.
مهمترین مسئله پذیرش این وضعیت بود. معلمی که تا دیروز در کلاس درس همیشه حرفش مبارزه با مشکلات و تلاش برای رسیدن به پیروزی بود حالا روی تخت بیمارستان با دیدن دانش آموزان باید به خودش ثابت می کرد که می تواند و باید پیروز شود.
در این مرحله پیشگیری از ناراحتی مضاعف افراد خانواده و همچنین حضور شاگردانم که می بایست پاسخگوی آنها باشم عامل مهمی بود که تصمیم بگیرم بدون توجه به گفته پزشکان خودم را از تخت جدا کنم.
حالا یک فریده جدید متولد شده بود، با توانایی های جدید. فریده حلمی ادامه داد: من معتقدم که اگر خدا نعمتی را از بنده اش می گیرد، یقینا توانایی ها و نعمت های دیگری به او می بخشد و خداوند در این مرحله صبر و تحمل مرا دو چندان کرد. دیگر نمی توانستم به راحتی صحبت کنم و به دلیل مشکل تنفسی حتی ساده ترین کارهای روزمره ام را انجام دهم.
انگیزه دیگری که نقطه عطف زندگیم بود و باعث پیشرفت چشمگیر من شد آشنایی با خانم دکتر فتانه میرفتاح موسس انجمن ضایعه نخاعی تهران بود. با تمرین های مداوم توانستم از صندلی چرخدار استفاده کنم و تا حد زیادی توانایی هایم را بازیابی کنم.
با تلاش و پشتکار و تشویق اطرافیان پاپان نامه ام را نوشتم و موفق به نوشتن مقالات و کتاب هایی در زمینه زمین شناسی شدم. در آن لحظه بود که حضور و ظهور خدا را در آن جمع احساس کردم.
این جلسات به منظور ایجاد انگیزه در وجود همه کسانی که برای ادامه زندگی نیاز به یک محرک و انگیزه قوی دارند هر پانزده روز یک بار روزهای پنج شنبه در مجتمع رعدالغدیر برگزار می شود.

• روزنامه همشهری شماره 4048 9/5/85


دفعات مشاهده: 4908 بار   |   دفعات چاپ: 1748 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 441 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb