عقیلی و ربیعی زوج قهرمان

  عقیلی و ربیعی زوج قهرمان تنیس روی میز ایران و جهان

 

  خانم ربیعی: دعا کنید تا آقای عقیلی در مسابقات تایلند به مقام قهرمانی برسد.

    چهارمین برنامه معرفی معلولین موفق با عنوان " با توانمندان " با حضور آقای مهدی عقیلی و خانم ربیعی زوج قهرمان تنیس روی میز ایران و جهان برگزار شد.

  آقای عقیلی عضو تیم ملی تنیس روی میز جانبازان و معلولین می باشد و خود را برای حضور در مسابقات جهانی تایلند آماده می کند.

  این زوج نمونه و ورزشکار که به علت ضایع نخایی روی ویلچر نشسته اند با شرکت در برنامه با توانمندان از زندگی مشترک و مشکلاتی آن برای میهمانان برنامه سخن گفتند.

  عقیلی که چهره مصمم او نشان می دهد در برابر همه سختی های زندگی قهرمانی سخت ایستادگی کرده است تا کنون بیش از 100 مدال گرفته است او هم یک قهرمان است هم یک مربی.

  خانم ربیعی درباره نحوه آشنایی خود با همسر قهرمانش چنین می گوید : من بعد از معلولیت امیدم را از دست ندادم و برای بازگشت به زندگی عادی به ورزش روی آوردم. آقای عقیلی آن موقع مربی ما بودند و همین قضیه باعث آشنایی ما شد و به مرور با هم بیشتر آشنا شدیم و سرانجام با هم ازدواج کردیم. در این راه با مشکلات زیادی روبرو بوده ایم اما همیشه در کنار همسرم با هم توانسته ایم مشکلات را پشت سر بگذاریم.

  وی افزود: درامر ازدواج معلولین در کنار سایر شرایط و وضعیت اقتصادی و مسکن با اهمیت می باشد. چرا که با زندگی در مسکن اجاره ای باید خانه در هر سال عوض کرد و این برای ما مشکل ایجاد می کند.

  آقای عقیلی در این باره گفت : خانم عقیلی شاگرد من بود و دیدم توانمندیهای خاصی دارد و در برابر مشکلات در بازی تسلیم نمی شود. هنگامی که برای خواستگاری به منزلشان رفتم خانواده ایشان با روی باز من را پذیرفتند و باید بگویم که تمامی موفقیتهایم را مدیون همسرم هستم و برای جبران زحمات او تمام مدالهایم را به او تقدیم می کنیم تا قدردان تلاش او باشم.

  همسرم سختی های کار در منزل را بدوش گرفته تا من با فراغت خاطر در مسابقا شرکت کنم.

  او درباره سایر معلولین چنین می گوید : اگر همه عزیزان شرایط خود را بپذیرند و به توانایی های خود آگاهی پیدا کنند می توانند موفق شوند.

  آقای عقیلی در ادامه برنامه یکی از شاگردان خود که قهرمان کشور هم هست را معرفی می کند. مهدی رضا پور نوجوانی که اگر او را می دیدید هرگز به ذهنتان خطور نمی کرد که او قهرمان تنیس روی میز کشور باشد. پسری با ویلچر از اسلامشهر که به همراه تیم کرج به مسابقات اعزام می شود و به مقام قهرمانی در سطح کشور دست می یابد. بد نیست بدانید که تیم تهران این پسر قهرمان را به عضویت نمی پذیرد و او از طریق تیم کرج راهی مسابقات می شود.

  خانم ربیعی در ادامه گفتگو می افزاید: دعا کنید تا آقای عقیلی در مسابقات تایلند به مقام قهرمانی برسد.

  در چهارمین برنامه با توانمندان شهرام مبصر و لیلا بهبود اجرای برنامه را بر عهده داشتند.

  برنامه " با توانمندان " کاری مشترک از مجتمع نیکوکاری رعد جنوب و جمعیت حمایت از حقوق معلولین سبز پارسیان می باشد و روزهای پنجشنبه هر دو هفته یکبار در مجتمع رعد برگزار می شود.

  در این برنامه معلولین موفق در عرصه های مختلف زندگی فردی و اجتماعی، شغلی، علمی، ورزشی و ... با هدف توانمند سازی افراد دارای معلولیت با بیان خاطرات و دیدگاههای خود شرکت می کنند.


دفعات مشاهده: 9827 بار   |   دفعات چاپ: 2906 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 740 بار   |   0 نظرCAPTCHA

همراه شویم   

شمعدانی کیست؟

  • پایگاه اینترنتی معلولان ایران ـ شمعدانی ـ به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به تک تک افراد جامعه کشورعزیزمان ایران راه اندازی شده است.
    شمعدانی به یک درد مشترک می پردازد.
  • درد قریب به بیست میلیون شهروند ایرانی یعنی " معلولیت " ؛ شهروندانی که با موضوع معلولیت دست به گریبانند حال یا خود عضوی دچار معلولیت دارند یا یکی و شاید دو یا سه یا ... نفر از اعضای خانواده اشان معلولیت دارند یا عضو تیم بزرگ و دلسوز توانبخشی ایران می باشند.
  • در شمعدانی می توانید از اهم اخبار معلولان، مناسب سازی محیط های شهری ( چه در همین تهران خودمان و چه در روستای خود شما)، بحث و جدلهای دولتمردان درباره معلولان، ورزش، قوانین و مقرارت کشوری و بین المللی، مقاله های مفید و سودمند و هر مطلبی مرتبط با معلولیت آگاه شوید.

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 53 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 15 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 25244821 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 610 بازدید

شمعدانی حمایت می کند


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2024 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb