کسانی در انتخابات رای می آورند که به وعده های قبلی خود عمل کرده باشند

 | تاریخ ارسال: 1386/3/31 | 

رییس فدراسیون جانباران و معلولین:
کسانی در انتخابات رای می آورند که به وعده های قبلی خود عمل کرده باشند

رییس فدراسیون جانبازان و معلولین عنوان کرد: معتقدم که برگ برنده دست کسی است که به وعده های قبلی خود عمل کرده باشد این افراد می توانند اصلاح طلب یا اصولگرا باشند.
خسروی وفا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار امور مجلس ایسکانیوز گفت: فضای انتخاباتی، چهره های جوان و جدید را می طلبد زیرا جوانان (خارج از بحث گروه های سیاسی) با ایده های تازه، موثر و خوبی که دارند می توانند در آینده کشور نقش آفرینی کنند. وی ادعا کرد: نیروها اعم از اصولگرا یا اصلاح طلب، نیروهای انقلاب هستند و نمی شود آنها را از هم منفک کرد. رییس فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: شاید برخی مواقع عده ای بکوشند که در مسایل اعتقادی یا اصولی، احزاب و گروهها را از هم جدا کنند اما آنچه حایز اهمیت است و همه باید دنبال آن باشند، حضور گسترده مردم پای صندوقهای رای است. وی تاکید کرد: در ابتدا تعداد و مشارکت مردم در صحنه انتخابات و پس از آن، برنده شدن افراد در احزاب و اینکه چه کسی رای بیشتری آورده مدنظر است. خسروی وفا گفت: برنده اصلی و واقعی حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رای است. وی با عنوان اینکه متاسفانه اصولگرایان در بیشتر انتخابات نتوانستند به وحدت لازم برسند مدعی شد: هر زمان که اصولگرایان به وحدت و اجماع دست یافتند توانستند با حداقل تبلیغات، برنده صحنه انتخابات باشند. رییس فدراسیون جانبازان و معلولین خاطر نشان کرد: تصور می کنم در این دوره اصولگرایان به یک تفاهم و جمع بندی کلی برسند و در سایه این اتحاد، برگ برنده را در دست خواهند داشت. وی افزود: اما اگر اتحاد لازم در بین اصولگرایان بوجود نیاید طبق تجارب انتخاباتی و بدون تعارف های سیاسی، رویکرد مردم به صورت تنوعی خواهد بود. خسروی وفا اظهار داشت: معمولا عده ای با شعارهایی سرکار می آیند که برای مردم جذابیت دارد و مردم با اعتماد به این شعارها، به افراد رای می دهند. وی گفت: بنابر این در صورت عدم تحقق این شعارها رویکرد مردم تغییر می کند حال این افراد می خواهند اصولگرا باشند یا اصلاح طلب. رییس فدراسیون جانبازان و معلولین با اشاره به اینکه اشخاصی که به وعده های قبلی خود شانس انتخابات بیشتری دارند عنوان کرد: مردم همواره به کسانی اعتماد می کنند که به وعده های قبلی خود عمل کرده باشند و این مساله در هر دو گروه اصلاح طلب و اصولگرا صدق می کند. وی با عنوان اینکه در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی کاندیدا نخواهد شد گفت: من دوست ندارم روی صندلی ای بنشینم که در کشور با عنوان صندلی سیاسی تعریف شده است. خسروی وفا بیان کرد: یکی از انگیزه های من درانتخابات شورا، کمک به مباحث ورزشی جانبازان و معلولین بود. وی ضمن اشاره به زمینه های فراوان و متعدد کار در ورزش جانبازان خاطرنشان کرد: اولویتهایی از قبیل فضای سبز و آسیب های اجتماعی و سایر نیازهای این جامعه نیازمند کمک همه جانبه دولت و دولت مردان است. رییس فدراسیون جانبازان و معلولین عنوان کرد: اعتقاد من این است که یک مدیر اجرایی قوی که توانسته در صحنه مدیریتی و اجرایی خوش بدرخشد بهتر آن است که در صحنه های انتخاباتی که نیاز به افراد قانون گذار دارد وارد نشود. وی ادامه داد: ما دو نوع کار داریم یک کار اجرایی سنگین و دیگری تصمیم گیری قانونی، اما نوعا سعی می کنیم که قوی ترین مدیران اجرایی را که در پست های قبلی اجرایی خود موفق بوده اند وارد بحث انتخابات کنیم.
رییس فدراسیون جانبازان و معلولین بیان کرد: در حالی که در کارهای قانون گذاری باید کسانی ورود پیدا کنند که کار اجرایی نکرده و بیشتر به کارهای علمی، پژوهشی، تحقیقی و قانونگذاری پرداخته اند. وی اظهار داشت: مدیران اجرایی که در کار قانون گذاری وارد می شوند عملا کار خاصی از آنها بر نمی آید در صورتی که در صحنه اجرایی هم موفق ترند و هم به تجربه و تخصص آنها نیاز است. خسروی وفا 6 ماه زمان را برای استعفای مدیران زمان مناسبی دانست و اظهار داشت: مدت زمان استعفای مدیران از پست مدیریت مهم نیست زیرا مدیران وقتی تصمیم خود را گرفتند یک استعفای سوری می دهند، وارد انتخابات می شوند و اگر رای نیاورند یک پست دیگر می گیرند. وی تصریح کرد: این بده بستانها مردم را بدبین می کند، چرا یک مدیر موفق باید به مجلس برود، اگر بحث انتقال تجربیات است، که فرد می تواند در مشاوره هایی که به کار گروه در مجلس می دهد به این امر بپردازد. رییس فدراسیون جانبازان و معلولین تاکید کرد: افراد باید در صحنه هایی حاضر شوند که بتوانند در آن نفع بیشتری به مردم و دولت برسانند. وی ضمن تاکید بر اینکه در اکثر موارد شانس رای آوری لیستها بیشتر از افراد مستقل است گفت: واقع بینانه آن است که با استناد بر تجارب بگوییم که لیستها رای بیشتری را به خود اختصاص می دهند. خسروی وفا قبل از عید را زمان مناسبی برای رای گیری دانست و گفت: تجربه نشان داده که سه ماه آخر سال مشارکت مردم پای صندوقهای رای بیشتر از فصل اول سال است. وی یادآوری کرد: البته کسانی که اهل کار باشند در هر شرایط و زمانی کار خود را خوب انجام می دهند، باید دید قانون و قانون گذار دراین باره چه می گوید: رییس فدراسیون جانبازان و معلولین اظهار داشت: سازمان بین المللی کمیته پارا المپیک در گزارشی که به کوفی عنان داد از ایران بعنوان الگوی توسعی ورزش جانبازان نام برد. وی با اشاره به راه اندازی فدراسیون ورزش جانبازان، در بعد از انقلاب خاطرنشان کرد: با مرور در کارنامه این بخش از ورزش می بینیم که کارنامه ورزش جانبازان جوان تر و درخشان تر از ورزش سایر اقشار جامعه است. خسروی وفا اعلام کرد: طی تبصره نخ سیگار که درسال 76 در مجلس تصویب شد، بخش عمده ای از درآمد حاصل از سیگار به فدراسیون جانبازان و معلولین اختصاص یافت که این بیانگر توجه دولتمردان ما به جانبازان است. وی با اشاره به بودجه 3 یا 4 میلیاردی ورزش جانبازان و معلولان گفت: امکانات موجود پاسخگوی نیاز ما نیست، ما هم گلایه داریم، هم نیاز داریم و هم متوجه کمک و توجه سیاستمداران و مسوولان به ورزش جانبازان هستیم. رییس فدراسیون جانبازان و معلولین تاکید کرد: باید مانند همه جای دنیا، علیرغم کمکهای همه جانبه، به معلولان در همه زمینه های زندگی بصورت عام توجه ویژه مبذول شود تا دوره زندگی سخت آنان، راحت تر طی شود.

• ایسکانیوز


دفعات مشاهده: 7656 بار   |   دفعات چاپ: 2711 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 658 بار   |   0 نظرCAPTCHA

همراه شویم   

شمعدانی کیست؟

  • پایگاه اینترنتی معلولان ایران ـ شمعدانی ـ به منظور اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به تک تک افراد جامعه کشورعزیزمان ایران راه اندازی شده است.
    شمعدانی به یک درد مشترک می پردازد.
  • درد قریب به بیست میلیون شهروند ایرانی یعنی " معلولیت " ؛ شهروندانی که با موضوع معلولیت دست به گریبانند حال یا خود عضوی دچار معلولیت دارند یا یکی و شاید دو یا سه یا ... نفر از اعضای خانواده اشان معلولیت دارند یا عضو تیم بزرگ و دلسوز توانبخشی ایران می باشند.
  • در شمعدانی می توانید از اهم اخبار معلولان، مناسب سازی محیط های شهری ( چه در همین تهران خودمان و چه در روستای خود شما)، بحث و جدلهای دولتمردان درباره معلولان، ورزش، قوانین و مقرارت کشوری و بین المللی، مقاله های مفید و سودمند و هر مطلبی مرتبط با معلولیت آگاه شوید.

اشتراک در خبرنامه

لطفاً نشاني پست الكترونيك خود را برای دريافت اطلاعات و اخبار پايگاه در كادر زير وارد كنيد.

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 53 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 43 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 24818249 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 1336 بازدید

شمعدانی حمایت می کند


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb