اجرای نمایش برای ناشران در "جشنواره دانشجویی"

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۲/۱۵ | 

اجرای نمایش برای ناشران در "جشنواره دانشجویی"


امیر اخوین، نویسنده و کارگردان تئاتر گفت: ناشنوایان به اندازه‌ی بینندگان معمولی حق تماشای تئاتر و لذت بردن از آن را دارند.

امیر اخوین نویسینده کارگردان تئاتر گفت: پس از اجرای نمایش "خانه آقای کرمی" به کارگردانی خودم و استقبال از کار، متن نمایش را برای شرکت در جشنواره دانشجویان ارسال کردم و چندی پیش طی تماس جشنواره متوجه شدم که متن کاندید شده و به همین دلیل جشنواره از ما خواست که خود را برای اجرای نمایش نامه خوانی آماده کنیم.
اخوین افزود: وقتی نمایش "خانه آقای کرمی" را در جشنواره فجر اجرا کردیم، دبیر خانه جشنواره و مسئولان به ما اطلاع دادند، که کار در تئاتر شهر به اجرا در می‌آید، حتی در مراسم افتتاحیه نیز این وعده داده شد که حداقل 20 شب به نمایش‌های اجرا شده در جشنواره فجر نوبت اجرا داده می‌شود اما تا کنون در لیست نوبت اجرا جای نمایش‌های شرکت کننده در جشنواره خالی است.

اخوین تصریح کرد: یکی از مراکزی که به تئاتر دانشجویی اختصاص داشت، در حال حاضر بحرانی ترین شرایط خود را سپری می‌کند و تا 7 ماه آینده هیچ امیدی به بهره برداری مجدد از این مجموعه وجود ندارد و تئاتر شهر نیز به عنوان یکی از متولی‌های اصلی تئاتر در ایران و مرکزی ترین مکان تخصصی تئاتر در مدیریت خود هیچ توجهی به آسیب‌های وارد شده بر بدنه‌ی تئاتر و گروه‌های تئاتری ندارد.

نویسنده و کارگردان نمایش "خانه آقای کرمی" گفت: به دلیل اینکه قصدی کار به بچه‌های معمولی اختصاص دارد که خانواده بر سر آن دچار سختی‌های مختلف شده، قصد اجرای این نمایش با کارگردانی شیما ستوده برای عزیزان ناشنوا در جشنواره دانشجویی داریم، زیرا فکر می‌کنم همانقدر که بینندگان معمولی حق تماشای تئاتر دارند، آنها‌ نیز می‌توانند به تماشای تئاتر بنشینند.

امید اخوین خاطرنشان کرد: نمایش "خانه آقای کرمی" به کارگردانی شیما ستوده در روز 24 اردیبهشت ساعت 12 در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برای تماشاگران معمولی و ناشنوا به اجرا در می‌آید.

منبع: باشگاه خبرنگاران


دفعات مشاهده: 2752 بار   |   دفعات چاپ: 702 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 30 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb