دعوت مهتاب کرامتی برای ضبط کتاب‌ صوتی برای نابینایان

 | تاریخ ارسال: 1393/9/19 | 

دعوت مهتاب کرامتی برای ضبط کتاب‌ صوتی برای نابینایان


مهتاب کرامتی، بازیگر سینما و سفیر کمپین کودکان امید، ازمردم و هنرمندان دعوت کردتا برای ضبط کتاب‌های صوتی و تکمیل بانک کتابخانه‌های گویای ویژه نابینایان، اورا همراهی کنند.

مهتاب کرامتی، بازیگر سینما و سفیر کمپین کودکان امید، از مردم و هنرمندان دعوت کرد تا برای ضبط کتاب‌های صوتی و تکمیل بانک کتابخانه‌های گویای ویژه نابینایان، اورا همراهی کنند.

مهتاب کرامتی، با اشاره به این‌که مردم ما همیشه در حرکت‌های خیرخواهانه پیش‌قدم بوده‌اند، گفت: «من از همه مردم، هنرمندان، ورزشکاران و مسئولان در هر جایگاهی کههستند دعوت می‌کنم تا در ضبط کتاب‌های‌ صوتی برای کودکان نابینا، ما را یاری کنند. کتاب‌های صوتی، دنیای بچه‌های نابینا را می‌سازند. چرا که بچه‌ها با داستان خواندن،خیال کردن را یاد می‌گیرند. اما بچه‌های نابینا در خیال‌شان زندگی می‌کنند و این کتاب‌ها به آنها کمک می‌کند تا دنیای زیباتری را در ذهن‌شان مجسم کنند.»

این هنرپیشه سینما با بیان این‌که برخی چهره‌ها به شدت بین مردم و خصوصا کودکان محبوب هستند، از اعلام آمادگی هنرمندانی چون بهرام رادان، سحر دولتشاهی و محمدبحرانی برای شرکت در این حرکت و ضبط کتاب صوتی توسط آنان خبر داد.

کرامتی با اشاره به سفر به شهرهای اهواز، کرمانشاه و بیرجند برای افتتاح کتابخانه‌های گویا، گفت: «در این سفرها با افراد نابینای زیادی ملاقات کردم که استعدادهایشان را،کمتر دیده و شنیده بودم. من از همه همکارانم و مردم عزیز کشورم دعوت می‌کنم تا ما را در این حرکت، برای فراهم کردن کتاب، که نیاز اصلی هر کودکی از جمله کودکاننابینا و کم‌بینا، برای آموزش و یادگیری است، همراهی کنند.»

سفیر کمپین کودکان امید از ضبط ۵۵۰ کتاب توسط مردم تاکنون خبر داد و گفت: «ضبط این تعداد کتاب از آغاز فعالیت کمپین کودکان امید، اتفاق بسیار خوبی است اما برایپوشش دادن سنین و سلیقه‌های مختلف، هنوز نیاز به کتاب‌های بیشتری داریم.»

وی با اشاره به این‌که تاکنون دو هزار و 227 نفر تست صدا داده و برای ضبط کتاب اعلام آمادگی کرده‌اند، ادامه داد: «تعداد 400 عنوان کتاب برای ضبط در نظر گرفته شده که از هر عنوان 50 نسخه تکثیر می‌شود و در مجموع تعداد کتاب‌ها را به 20 هزار عدد می‌رساند.»

کرامتی همچنین در مورد کیفیت کار انجام گرفته، گفت: «نحوه فراهم‌سازی کتاب‌های صوتی در نوع خود بی‌نظیر است. چرا که ابتدا صدای افراد تست شده، این صداها توسطیک گروه کارشناس بررسی و تأیید می‌شوند و در نهایت مردم این کتاب‌ها را در استودیو و با بالاترین کیفیت می‌خوانند تا ضبط شوند.»

گفتنی است علاقه‌مندان به مشارکت در ضبط کتاب‌های صوتی، می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.zabtkonid.ir صدای خود را به صورت آزمایشی ضبط کنند. در صورت تأیید تست صدا، زمان مراجعه به استودیو برای ضبط نهایی به اطلاع آنها خواهد رسید.

منبع: برنادفعات مشاهده: 1454 بار   |   دفعات چاپ: 454 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb