عدم رعایت هم سطح سازی پیاده روها منجر به آسیب جدی معلولان می شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۰/۷ | 

باغستانی :
عدم رعایت هم سطح سازی پیاده روها منجر به آسیب جدی معلولان می شود

کرج - عضو شورای اسلامی شهر کرج با تاکید بر هم سطح سازی پیاده روها، گفت: عدم رعایت هم سطح سازی پیاده روها می تواند منجر به آسیبهای جدی برای جامعه معلولان و افراد سالمند باشد.

محمدصادق باغستانی در گفتگو با مهر با بیان اینکه متاسفانه آنچه قانون درباره معلولان پیش بینی کرده محقق نشده است، اظهار داشت: مدیریت شهری به دنبال بهسازی فضاهای شهری برای استفاده معلولان است.

باغستانی تاکید کرد: جمعیت جامعه ما رو به سالمندی است و اهمیت بهسازی فضاهای عمومی در سطح شهر بیش از گذشته به نظر می رسد.

این مسئول با اشاره به اینکه درصد زیادی از جامعه معلولان، معلول مادرزاد نیستند و بسیاری نیز بر اثر برخی اتفاقات معلول شده اند، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری بهسازی فضاهای شهری را وظیفه خود می داند ولی در این میان دیگر دستگاها باید به این امر مهم توجه ویژه ای داشته باشند چرا که در بسیاری از موارد برای بهسازی معابر شهری با دکل های مخابرات و دیگر موانع برخورد می کنیم.

وی یادآور شد: ساختمان های زیادی بدون رعایت هم سطح سازی پیاده روها ساخته می شود و این موضوع نمونه بارزی از ضایع شدن حقوق شهروندی است و باعث به وجود آمدن چالش هایی در عبور و مرور افراد سالمند و معلول می شود.

عضو شورای اسلامی شهر کرج بیان کرد: انتظار می رود با توجه و حمایت از حقوق شهروندی و مجموعه قوانین شاهد ساختار شهری مطلوب باشیم به طوری که معلولان و افراد سالمند برای عبور و مرور با مشکلی مواجه نباشند.

باغستانی در پایان به هم سطح سازی پیاده روها تاکید کرد و گفت: موضوع عدم رعایت هم سطح سازی پیاده روها می تواند منجر به آسیبهای جدی برای جامعه معلولان و افراد سالمند باشد.

منبع: مهر


دفعات مشاهده: 895 بار   |   دفعات چاپ: 315 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb