جشنواره تئاتر معلولان بهانه ای برای به رخ کشیدن توانایی آنها است

 | تاریخ ارسال: 1393/10/15 | 

معاون سازمان بهزیستی:

جشنواره تئاتر معلولان بهانه ای برای به رخ کشیدن توانایی آنها است


گرگان -  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان بهزیستی کشور گفت: جشنواره تئاتر معلولان بهانه ای برای به رخ کشیدن توانایی آنها به جامعه است.
معاون سازمان بهزیستی: جشنواره تئاتر معلولان بهانه ای برای به رخ کشیدن توانایی آنها است
فرزاد حیدری پنجشنبه شب در اختتامیه سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان (کاسپین) در سرسرای فخرالدین اسعد گرگان افزود: یکی از اهداف ما در این جشنواره به رخ کشیدن توانایی معلولان کشور است تا همه باور کنند این بخش از جامعه 'می توانند'.

وی با بیان اینکه این جشنواره کمک می کند تا توانایی معلولان به منصه ظهور برسد، تصریح کرد: باید وظایف دولت و مردم نسبت معلولان تفکیک و مشخص شود و هر یک این وظایف را به درستی انجام دهند.

وی هنر را یکی از راه های بیان این وظیفه دانست و گفت: می توانیم آموزه های زندگی را از طریق تئاتر آموزش دهیم و به وسیله آن در جامعه و سبک زندگی خود تغییر نگرش دهیم.

حیدری خاطرنشان کرد: بهزیستی در چند سال گذشته برنامه های خوبی را برای توانمندی معلولان اجرا کرده است.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه های ما آموزش خانواده ها و تلاش برای جلوگیری از بروز معلولیت های مادرزادی است که در همین راستا برای زوج های جوان مشاوره ژنتیک و همچنین آموزش های پیش از ازدواج داریم.

معاون سازمان بهزیستی گفت: توانمندی فقط برای افراد سالم نیست و همه رسالت اجتماعی داریم تا برای توانمند سازی معلولان تلاش کنیم.

همچنین در این مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: جشنواره ها در ارائه توانمندی معلولان بسیار تاثیر گذارند.

حجت الاسلام 'علی اصغر فضیلت' افزود: جشنواره تئاتر معلولان در گرگان به خوبی ثابت کرد مددجویان، مددرسان هم هستند.

وی اظهار کرد: آن ها به برخی افراد همچون ما که توهم مددرسانی داریم نشان دادند که خود ضعف ها و ناتوانی هایی داریم و در اصل آن ها به ما مددرسانی دارند.

وی بیان کرد: معلولان بدون بسیاری از امکانات خدادادی که افراد عادی از آن برخوردارند و ما از آن ها غافلیم، نمایش هایی ارائه کردند و در ما باور ایجاد کردند.

فضیلت تصریح کرد: خداوند ملاک را توانمندی قرار نداده است و برای خدا کم توان و پر توان فرقی ندارد.

وی اظهار کرد: جشنواره ها در تصحیح نگاه افراد موثرند و رویکردها را تغییر می دهند و زمینه ارائه توانمندی ها را ایجاد می کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان خاطرنشان کرد: جشنواره تئاتر معلولان بسیار توان فرسا است و علاوه بر دانش نیاز به هنر، توانمندی و عشق دارد.

رقیه رحمانی مدیرکل بهزیستی استان گلستان نیز با اشاره به آثار ارائه شده در این جشنواره گفت: از 57 اثر ارسالی 5 استان شمالی در تیرماه گذشته 26 اثر در مهر ماه انتخاب که شامل 6 اثر خیابانی و 20 اثر صحنه ای است.

وی آثار استان گلستان را 8 اثر اعلام کرد و افزود: مازندران 7 ، گیلان 6 و استان های خراسان شمالی و سمنان هر یک 5 اثر در جشنواره تئاتر معلولان ارائه کردند.

وی بیان داشت: گروههای نمایشی این استانها در دو بخش صحنه ای و نمایشی طی شش روز اجرای کار داشتند.

منبع: ایرنادفعات مشاهده: 2351 بار   |   دفعات چاپ: 587 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb