استان ایلام میزبان سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ | 

عزیزنیا خبر داد؛
استان ایلام میزبان سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان

سرپرست معاون توانبخشی بهزیستی ایلام همچنین از انتخاب ۱۲گروه شرکت کننده در سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان منطقه زاگرس به میزبانی استان ایلام خبر داد.

"فرمان عزیزنیا" سرپرست معاون توانبخشی بهزیستی ایلام همچنین از انتخاب ۱۲گروه شرکت کننده در سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان منطقه زاگرس به میزبانی استان ایلام خبر داد.
 
وی بیان کرد:از مجموع 56 اثر ارسالی به دبیرخانه این جشنواره پس از مرحله بازبینی و بازخوانی آثار، این تعداد گروه به بخش نهایی جشنواره راه یافتند.

وی ادامه داد: از مجموع این گروه ها چهار نمایش از ایلام، دو نمایش از کرمانشاه، پنج نمایش از کردستان و یک نمایش از استان همدان است.
 
وی عنوان این نمایش ها را شامل "خواب شیرین" به کارگردانی سعید خیرالهی، "سایکودرام" از "حیدر رضایی"، "رومئو و ژولیت شکسپا" به کارگردانی "مصطفی کولیوندی" و "پمپ و سفرال"به کارگردانی "حسنا قبادی" از استان ایلام عنوان کرد.

سرپرست معاون توانبخشی بهزیستی ایلام، دو نمایش "باغ وحش شیشه ای" به کارگردانی "گلناز اکبری" و "پرستوهای مخمل کوه" به کارگردانی "مجید احمدی" از کرمانشاه و نمایش "هنرمند و بچه" به کارگردانی "بهنام میرزایی" از همدان را از دیگر نمایش های راه یافته به این جشنواره عنوان کرد.
 
عزیزنیا گروه های نمایشی استان کردستان را "خدای من کجای دنیا هستم" به کارگردانی "مجیدی"، "فلانی و فلانی ها" به کارگردانی "موسی هدایتی"، "حاجی لک لک" به کارگردانی "امیر زارع زاده"، "من دیگه نمی ترسم" به کارگردانی "محمد صمدی" و "ناشناسی در جزیره ناشناخته" به کارگردانی "موسی هدایتی" برشمرد.
 
وی بیان کرد: این گروه ها توسط "جعفر نورمحمدی"، "مرتضی قائدپوری" و "حسن اسدی" مورد داوری و ارزیابی در دو مرحله بازخوانی و بازبینی قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: این آثار در سه بخش صحنه ای، خیابانی و کودک و نوجوان به سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان زاگرس که از 27 لغایت 30 دی ماه جاری به میزبانی ایلام برگزار می شود، راه یافتند.

عزیزنیا همچنین از برنامه ریزی و هماهنگی لازم کمیته های اجرایی این جشنواره برای برگزاری هرچه مناسب تر این رخداد فرهنگی هنری خبر داد.

منبع: برنا


دفعات مشاهده: 1993 بار   |   دفعات چاپ: 504 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb