اثبات توانمندی‌های معلولین نخستین هدف این جشنواره است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ | 

عضو هیئت بازبینی جشنواره تئاتر معلولین:
اثبات توانمندی‌های معلولین نخستین هدف این جشنواره است


عضو هیئت بازبینی جشنواره تاتر معلولین گفت: نخستین هدف از برگزاری این جشنواره اثبات توانمندی‌های معلولین در حوزه نمایش است.


محسن رهنما ضمن اعلام این خبر گفت: جشنواره تئاتر معلولین با اعلام فراخوانی از سوی اداره کل بهزیستی کشور در استان‌های تهران، اصفهان، قم، البرز، اراک و چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
وی ادامه داد: بر طبق این فراخوان گروه‌ها و مراکز مشاوره نمایشنامه‌هایی را به دفتر بهزیستی ارسال کردند. این آثار پس از بازبینی و تایید در اختیار این مراکز قرار گرفت و کار تمرین و اجرای نمایشنامه با حضور معلولین آغاز شد.
عضو هیئت بازبینی جشنواره تئاتر معلولین افزود: اینکه در هر نمایش نیمی از بازیگران از میان معلولین انتخاب شوند؛ یکی از شروط این جشنواره این است.
وی همچنین از برگزاری این جشنواره در اردیبهشت ماه سال ۹۴ خبر داد و تصریح کرد: هر یک از گروه‌هایی که در حال حاضر در حال تمرین نمایشنامه خود هستند، پیش از برگزاری جشنواره مورد بازبینی قرار می‌گیرند و پس از آن جشنواره در اردیبهشت ماه سال ۹۴ برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه معلولین دارای استعدادها و توانمندی‌های متعددی در زمینه‌های مختلف هستند اظهار داشت: نخستین هدف از برگزاری این جشنواره تغییر رویکرد جامعه نسبت به معلولین است و اینکه همه ما باورکنیم که ناتوانی جسمی این افراد نباید منجر به گوشه‌گیری آنها شود و باید در شکوفا نمودن استعدادهای آنها زمینه‌های مناسبی را فراهم نمود.
رهنما همچنین درباره مکان برگزاری این جشنواره عنوان کرد: مکان برگزاری جشنواره به دنبال رایزنی‌هایی که با اداره کل ارشاد فرهنگ اسلامی استان اصفهان و یا شهرداری اصفهان صورت می‌گیرد متعاقبا اعلام خواهد شد.
گفتنی است؛ دکتر حمید کاکاسلطانی و جعفر نورمحمدی از دیگر اعضای هیئت بازبینی جشنواره تاتر معلولین هستند.

منبع: ایمنا


دفعات مشاهده: 1943 بار   |   دفعات چاپ: 508 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb