مناسب سازی دو کانون پرورش فکری در شیراز برای دانش آموزان استثنائی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۰/۳۰ | 

اکبری زاده خبرداد:
مناسب سازی دو کانون پرورش فکری در شیراز برای دانش آموزان استثنائی


شیراز – رئیس آموزش و پرورش استثنائی فارس گفت: با رایزنی های انجام شده دو کانون در شیراز برای خدمات رسانی به دانش آموزان استثنائی مناسب سازی می شوند.
رستم اکبری زاده ، با بیان اینکه اقدام به مناسب سازی این کانون ها در راستای کمک به کشف و تقویت توانمندی های دانش آموزان استثنائی است، اظهار داشت: کانون هایی برای این امر در نظر گرفته شده اند، در نقاطی از شهر قرار دارند که از نظر پراکندگی جغرافیایی برای دانش آموزان استثنائی مناسب باشند.

وی با بیان اینکه تاکنون خدمات پراکنده ای از طرف کانون پرورش فکری به دانش آموزان استثنائی ارائه می شده و برای اولین بار است که در فارس کانون هایی برای این قشر مناسب سازی می شوند، گفت: تمهیدات لازم برای آموزش مربی های کانون در جهت شیوه رفتار با این دانش آموزان، انجام خواهد شد.

رئیس آموزش و پرورش استثنائی فارس درخصوص دیگر شهرستان های استان نیز، گفت: قرار بر این است که به شهرستان ها نیز اعلام شود که به ارائه سرویس به دانش آموزان استثنائی بپردازند.

دو هزار دانش آموز استثنائی فارسی در مدارس عادی تحصیل می کنند

اکبری زاده با بیان اینکه 9 هزار دانش آموز تحت پوشش آموزش و پرورش استثنائی فارس قرار دارند، عنوان کرد: پنج هزار نفر از آن ها در مدارس ویژه و دو هزار نفر در قالب طرح تلفیقی در مدارس عادی مشغول به تحصیل هستند و دو هزار نفر باقی مانده نیز دانش آموزان دچار اختلال یادگیری هستند که در کنار تحصیل در مدارس عادی در مراکز اختلال یادگیری نیز حضور می یابند.

وی طرح تلفیقی را از دیگر مواردی عنوان کرد که در راستای کشف و تقویت توانمندی های دانش آموزان استثنائی اجرا می شود و بیان کرد: این دانش آموزان بچه های کم شنوا یک فلج جسمی حرکتی هستند که با ایجاد بسترهایی مشکلی برای حضور در مدارس عادی ندارند ولی بچه های کم توان ذهنی نمی توانند در مدارس عادی حضور یابند.

رئیس آموزش و پرورش استثنائی فارس افزود: بسته به شدید یا خفیف بودن معلولیت دانش آموز، رابط ها یا رابطی در خصوص نحوه برخورد و آموزش این نوع دانش آموز با معلم او همکاری می کنند.

اکبری زاده با بیان اینکه تا چند سال گذشته دانش آموزان استثنائی بعد از دوره ابتدایی رها شده و به تحصیل ادامه نمی دادند، گفت: شرایطی فراهم شده است که از رها شدن آن ها بعد از دوره ابتدایی جلوگیری و ادامه تحصیل آن ها در مقاطع بالاتر ادامه یابد.

وی همچنین اعلام کرد: با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه فارس اوایل اردیبهشت سال آینده مسابقات قرآنی دانش آموزان استثنائی فارس برگزار می شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنائی فارس با عنوان اینکه فراهم آوردن شرایط مناسب برای ورزش دانش آموزان استثنائی از جمله مواردی است که در برنامه های آینده قرار دارند، ابراز داشت: با توجه به اینکه امکانات ما محدود است به دنبال این هستیم که بتوانیم با درگیر کردن سازمان های دیگر از کمک آن ها بهره مند شویم.

منبع: مهر


دفعات مشاهده: 1632 بار   |   دفعات چاپ: 494 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb