معلولان برای تردد در شهر با موانع و فضا‌های نا‌مناسب مواجه می‌شوند

 | تاریخ ارسال: 1393/11/6 | 

مدیر انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی اصفهان:
معلولان برای تردد در شهر با موانع و فضا‌های نا‌مناسب مواجه می‌شوند


مدیر داخلی انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان گفت: با وجود اقدامات خوبی که در راستای مناسب‌سازی فضا‌های شهری و امکان عمومی در اصفهان صورت گرفته اما معلولان برای تردد در شهر با موانع و فضا‌های نا‌مناسب مواجه می‌شوند.
مرتضی پرورش با اشاره به یکی از نیاز‌های قشر معلول جامعه اظهار کرد: مناسب‌سازی فضا‌های شهری و اماکن عمومی یکی از مهم‌ترین نیاز‌ها و مطالبات معلولان و به‌ویژه بیماران آسیب نخاعی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر معلولان آسیب نخاعی برای تردد خود در سطح شهر با موانع بسیاری مواجه هستند، اضافه کرد: فضا‌های شهری باید برای عبور و مرور معلولان مناسب باشد اما در حال حاضر چنین شرایطی وجود ندارد.

مدیر داخلی انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان تصریح کرد: با وجود اقدامات خوبی که در راستای مناسب‌سازی فضا‌های شهری و امکان عمومی در اصفهان صورت گرفته اما معلولان برای تردد در شهر با موانع و فضا‌های نا‌مناسب مواجه می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه یک معلول آسیب نخاعی به‌دلیل مناسب‌سازی نشدن فضا‌ها و مراکز تجاری و خرید نمی‌تواند از این مراکز استفاده کند، ادامه داد: زمانی که یک معلول آسیب نخاعی نمی‌تواند به همراه همسر و خانواده خود در مراکز خرید حضور پیدا کند، اختلافات خانوادگی برای این افراد به‌وجود می‌آید.

پرورش با اشاره به اینکه معلولان آسیب نخاعی باید همانند افراد عادی از حق حضور در فضا‌‌های شهری برخوردار باشند، تاکید کرد: اما یک معلول آسیب نخاعی به‌دلیل مناسب‌سازی نبودن این فضا‌ها از این حق برخوردار نیست و حقوق شهروندی وی رعایت نمی‌شود.

وی با بیان اینکه البته برخی از فضا‌های شهری به‌جای مناسب‌سازی شدن، نا‌مناسب‌سازی شده‌اند، افزود: رمپ‌هایی که برای معلولان ساخته می‌شود باید استاندارد باشد اما بسیاری از این رمپ‌ها با استاندارد‌های مشخص شده فاصله دارند و مسئولان امر باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشند.

مدیر داخلی انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان گفت: در حال حاضر نبود فضا‌های مناسب در سطح شهر سبب شده است که بسیاری از معلولان آسیب نخاعی خانه‌نشین شوند و از حضور در سطح شهر خود‌داری کنند.

منبع: فارسدفعات مشاهده: 1803 بار   |   دفعات چاپ: 548 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb