لزوم حساس‌سازی نهادها به موضوع مناسب‌سازی اماکن عمومی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۶ | 

رئیس هئیت مدیره جامعه معلولان استان زنجان تاکید کرد
لزوم حساس‌سازی نهادها به موضوع مناسب‌سازی اماکن عمومی


رئیس هئیت مدیره جامعه معلولان استان زنجان گفت: باید جامعه و نهادها را نسبت به موضوع مناسب‌سازی اماکن عمومی حساس کرد.
مهدی قنبری موحد پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان اظهار داشت: مهم‌ترین رویکرد جامعه معلولان استان زنجان حساس‌سازی نهادها و ادارات نسبت به مناسب‌سازی محیط کاری برای معلولان است.

وی با اشاره به اینکه جامعه معلولان یک سمن مردم نهاد است، ادامه داد: اعضای هیئت مدیره این جامعه از طریق انتخابات در بین معلولان انتخاب می‌شود.

رئیس هئیت مدیره جامعه معلولان استان زنجان با اشاره به اینکه طبق آمار جهانی 12 درصد از جامعه معلول هستند، خاطرنشان کرد: همین موضوع توجه به مناسب‌سازی محیط‌های عمومی برای معلولان را بیش از پیش مهم می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل معلولان نگاه منفی جامعه نسبت به آنان است، تصریح کرد: این دیدگاه غلط تاثیری منفی بر زندگی افراد دارد.

قنبری موحد با اشاره به جایگاه والای روحانیت در زمینه فرهنگ‌سازی گفت: روحانیت می‌تواند نقش موثری در تغییر نگرش جامعه نسبت به معلولان داشته باشد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف مذهبی توسط این جامعه تاکید کرد: تعامل بین جامعه معلولان و سازمان تبلیغات اسلامی می‌تواند به اشاعه فرهنگ اسلامی در بین معلولان کمک کند.

رئیس هئیت مدیره جامعه معلولان استان زنجان با اشاره به اینکه عدم مناسب‌سازی محیط شهری می‌تواند موجب انزوای معلولان شود، تاکید کرد: افراد معلول افرادی دارای توانمندی‌ها و استعدادهای فراوان هستند که می‌توانند با حضور فعال در جامعه مفید باشند.

منبع: فارس


دفعات مشاهده: 1648 بار   |   دفعات چاپ: 494 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb