معلولان خراسان رضوی در جشنواره تاتر کویر درخشیدند

 | تاریخ ارسال: 1393/11/14 | 

معلولان خراسان رضوی در جشنواره تاتر کویر درخشیدند


مشهد- جشنواره‌ منطقه‌ای تئاتر معلولان با عنوان کویر با کسب ۳۰ مقام در بخش های مختلف موجب درخشش بازیگران تاتر معلول استان شد.
جشنواره منطقه ای تاتر معلولان با عنوان کویر که با حضور ۵ استان کشور در شهرستان یزد برگزار شد با کسب ۳۰ مقام  و راهیابی دو گروه از این استان به مرحله کشوری موجب انعکاس توانمندی های معلولان خراسان رضوی شد.

کارشناس هنری معلولان سازمان بهزیستی خراسان رضوی در این رابطه بیان کرد: در این جشنواره که با حضور ۱۷ گروه از ۵ استان در شهرستان یزد برگزار شد تعداد ۱۲ گروه از استان خراسان رضوی به جشنواره راه یافتند.

مهین دخت مظفرجلالی در گفتگو با مهر بیان کرد: در این جشنواره از تعداد ۴۳ هنرمند منتخب و برگزیده در بخش‌های مختلف تعداد ۳۰ مقام به خراسان رضوی اختصاص یافت.

وی ادامه داد: همچنین از بین ۷ گروه هنری که در این جشنواره مورد تقدیر قرار گرفتند ۴ گروه به خراسان تعلق داشت و از ۵ گروه راه یافته به مرحله کشوری نیز دو گروه از خراسان رضوی حائز این مقام شناخته شدند.

وی گفت: تعداد ۱۲ گروه اعزامی خراسان رضوی شامل ۸ گروه از مشهد و ۴ گروه از شهرستان‌های تربت حیدریه، تربت جام، سبزوار و نیشابور در این جشنواره شرکت داشتند.

وی اذعان داشت: گروه‌های هنری نماینده‌ استان خراسان رضوی با درخشش بی‌سابقه‌ای در این همایش فرهنگی و هنری همچنین دو گروه از سه گروه منتخب جشنواره برای شرکت در رقابت‌های کشوری را به خود اختصاص دادند.

وی خاطر نشان کرد: افسانه بایگان، حمید کاکاسلطانی، کارشناس ارشد کارگردانی و کارشناس هنرهای نمایشی، و علی شکاری، کارشناس تئاتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، ترکیب هیئت داوران این جشنواره را تشکیل ادند.

وی در خصوص نمایش‌های شرکت‌کننده از خراسان رضوی نیز در جشنواره یزد گفت: «بازی هفتم» از سبزوار، «گل های بی گلدان خانه خاطره ها» از تربت جام، «وقت وعده» از نیشابور، «راز شب بارانی» از تربیت حیدریه»   و نمایشنامه ای «حکایت من»، «رستوران»، «زندگی با طعم دیگر»، «گل پژمرده»، «حلالم کن مادر»، «زندگی با طعم دیگر»، «حکایت دو پنجره»، «پرنده و فیل» و «یک روز تعطیل» از مشهد نمایش‌هایی بودند که در این جشنواره شرکت داشتند.

وی افزود: از این میان دو تئاتر پرنده و فیل به صورت کودک – صحنه‌ای و یک روز تعطیل به صورت خیابانی که هر دوی آنها را حمید کیانیان کارگردانی کرده است به جشنواره تئاتر معلولان کشور راه یافتند.

نتایج جشنواره منطقه‌ای کویر

در بخش طراحی صحنه، نمایش گل‌های بی‌گلدان خانه خاطره‌ها جایزه‌ مقام سوم را از آن خود کرد و برای مقام اول و دوم، هیئت داوران انتخابی نداشت.

در بازیگری معلول جسمی حرکتی مرد نیز رضا خشو از نیشابور به خاطر بازی در نمایش وقت وعده به همراه یک بازیگر معلول از کرمان به صورت مشترک سوم شدند، امید گرامیان و شهاب نوروزی از مشهد به خاطر بازیگری در نمایش حکایت من، به صورت مشترک به مقام دوم دست یافتند و حمید الهی منش به خاطر نقش آفرینی در زندگی با طعم دیگر رتبه‌ی اول این رشته را کسب کرد.

در قسمت بازیگری معلول جسمی حرکتی نیز مهناز باقری به خاطر بازی در نمایش زندگی با طعم دیگر و سحر اسماعیلی جامی به جهت نقش‌  آفرینی در گل‌های بی‌گلدان خانه‌ خاطره‌ها به صورت مشترک به رتبه سوم دست یافتند.

عاطفه‌ عزتی برای بازیگری در نمایش حکایت من مقام دوم را گرفت و بهاره ساجد مسجدی به جهت بازی در همین نمایش اولین نفر این بخش شد.

در بخش معلولین ذهنی شدید عماد آگاه به خاطر بازی در گل پژمرده و بازیگری از ابرکوه، به صورت مشترک، جایزه‌ جشنواره را تصاحب کردند.

در قسمت معلولین ذهنی به صورت گروهی، نمایش گل پژمرده مورد تقدیر قرار گرفت و در جسمی حرکتی کودک و نوجوان مرد نیز مهدی صفایی در نمایش پرنده و فیل نفر سوم و ابوالفضل موسوی و علی‌رضا ترابی برای نمایش پرنده و فیل دوم و اول شدند.

داوران جشنواره همچنین برای معلول جسمی حرکتی زن، مریم شمس، ملیحه همایونی و خدیجه‌ موسوی را که همگی در پرنده و فیل بازی داشتند نفرات سوم تا اول اعلام کردند.

در قسمت کارگردان برگزیده بخش کودک تنها کارگردان مطرح، حمید کیانیان بود که هر دو نمایش وی در این بخش درخشید و تندیس جشنواره را به خود اختصاص داد.

منبع: مهردفعات مشاهده: 2724 بار   |   دفعات چاپ: 631 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb