هر فصل کتاب های ویژه نابینایان تولید شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ | 

مشاور عالی مدیرعامل کانون پرورش فکری:

هر فصل کتاب های ویژه نابینایان تولید شود


تهران-مشاور عالی مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: باید تلاش کنیم تا هر فصل از کتاب های ویژه کودکان نابینا و کم بینا را در کانون تولید کنیم.

محمدعلی شامانی در مراسم رونمایی از کتاب های الکترونیک و بریل از انتشارات کانون پرورش فکری افزود: در 10 سال گذشته کتاب هایی ویژه کودکان نابینا و کم بینا در کانون تولید شده؛ اما از آنجا که هدف ارایه کار حرفه ای و اصولی بوده، تعداد این کتاب ها بسیار اندک است.

وی اظهار داشت: اتفاق نو در حوزه تولید کتاب های الکترونیک به ویژه برای کودکان معلول جسمی و حرکتی مبارک است، اما باید توجه داشته باشیم ما سالیان زیادی از مخاطبان خود عقب مانده ایم.

مشاور عالی مدیر عامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصریح کرد: در مواجهه با مخاطبان و با در نظر گرفتن پیشرفت های نوین و فناوری ها نیز در کانون باید به روز باشیم تا از مخاطبان عقب نمانیم.

مدیر کل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری نیز در این مراسم گفت: تاکنون 110 عنوان کتاب به خط بریل توسط کانون منتشر شده است.

نورا حق پرست، با بیان اینکه در تلاش هستیم تا در زمینه کتاب های الکترونیک، گویا و بریل بیشتر کار کنیم، اظهار کرد: با توجه به فعالیت مراکز فراگیر کانون در برنامه سال آینده در نظر است از نظرات و همفکری کارشناسان و اعضای فعال این مراکز در تولیدات خود استفاده کنیم.

در این مراسم از کتاب های الکترونیک کرم سه نقطه، قصه گل های قالی، آهو و پرنده ها، زرد و صورتی، گل و بلور و خورشید، قصه عمو نوروز و خاله نوبهار، کلاغ خنزر پنزری، قورباغه چاه نشین، من و یک گلدان خالی و شش شاگرد تازه رونمایی شد.

همچنین در بخش کتاب های بریل، انتشارات کانون پرورش فکری نیز کتاب های همیشه همیشه دوستت دارم، قورباغه چاه نشین، قصه گل های قالی، سرما نخوری کوتی کوتی، قصه های کوتی کوتی، دنیا را بلرزان کوتی کوتی، گل و بلور و خورشید، شش شاگرد تازه، کلاغ خنزر پنزری، کرم سه نقطه، زرد و صورتی و آهو و پرنده ها رونمایی شد.
منبع: ایرنا


دفعات مشاهده: 2113 بار   |   دفعات چاپ: 550 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb