برندگان نخستین جشنواره پانتومیم کانون ناشنوایان معرفی شدند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ | 

برندگان نخستین جشنواره پانتومیم کانون ناشنوایان معرفی شدند


برندگان نخستین جشنواره کانون ناشنوایان در قالب نخستین جشنواره پانتومیم کانون ناشنوایان ایران معرفی شدند.

مراسم اختتامیه این جشنواره روز گذشته ۹ اسفند ماه با حضور مجید رفیعی مدیر فرهنگسرای ابن سینا، حامد نصرآبادیان دبیر جشنواره، فریدون خلیلی رئیس هیأت مدیره کانون ناشنوایان و هنرمندانی چون اردلان شجاع کاوه، شیوا خسرومهر، آرزو افشار، جواد انصافی و رضا بنفشه‌خواه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رئیس فرهنگسرای ابن‌سینا به سخنرانی پرداخت و در ادامه فریدون خلیلی به عنوان میزبان درباره جشنواره و اهداف برگزاری آن توضیحاتی را به حاضران ارائه کرد.

در این مراسم چند سرود به زبان  اشاره توسط گروه دستان آوازه‌خوان اجرا شد. سپس دبیر جشنواره درباره دردسر‌ها و مشکلاتی که در راه برپایی این جشنواره وجود داشت و هنرمندان حمایتگر در قالب یک گپ‌وگفت صحبت کرد.

وی در سخنانش اعلام کرد که این جشنواره بدون حمایت سازمان بهزیستی و با بودجه دو میلیون تومانی برگزار شده است و همچنین داوران جشنواره به صورت افتخاری همکاری داشته‌اند و از تخصص و اعتبار خود در این جشنواره استفاده کرده‌اند.

وی در پایان سخنانش از ریاست و معاونت فرهنگسرای ابن‌سینا که بدون هیچ چشم‌داشت سالن فرهنگسرا را برای برپایی مراسم اختتامیه به کانون ناشنوایان اختصاص داده است تشکر و قدردانی کرد. وی همچنین از نگارخانه شیث که سه پایه‌های نو نقاشی‌ را به بخش نقاشی و عکس این جشنواره اختصاص داده بود تشکر کرد.

در این جشنواره آثار بخش نقاشی، عکاسی و گرافیک بدون هیچ قاب مشخص و با ایده رخت‌آویز و طناب روی دیوارهای سالن کانون ناشنوایان آویزان شده بودند.

سخنرانی علی پویان معاونت دانشگاه هنر و معماری بخش بعدی این برنامه بود. از دیگر اتفاقات این مراسم ابراز خرسندی اردلان شجاع کاوه و آرزو افشار از حضور در چنین محفلی و اجرای یک قطعه پانتومیم توسط محمد عظیمی هنرآموز مدرسه پانتومیم بود که با تشویق بسیار زیادی از سوی حاضران رو‌به‌رو شد.

جشنواره پانتومیم کانون ناشنوایان

در بخش نمایش جایزه اول بازیگری به علی اوربینی به خاطر نمایش «دلقک»، جایزه دوم به محمد عظیمی به خاطر بازی در نمایش «روی ای خیس» و جایزه سوم ضمن تقدیر از مرتضی یعقوبی برای بازی در نمایش«سهم من از آسمان» به بازیگر نمایش «ماهیگیر» احمد دلنواز  اهدا شد.

در بخش سرود، مقام اول گروه سرود آوای دستان مقام دوم گروه سرود دستان آوازه‌خوان و مقام سوم گروه سرود انجمن خانواده معرفی شدند.

در بخش گرافیک، برگزیده بخش اول مهسا خان‌احمدی، جایزه دوم این بخش به پریا پولادوند و جایزه اول به مونا ذوقی اعطا شد.

در بخش عکاسی مقام اول به هانیتا سروری، مقام دوم به حنیف ستاریان و مقام سوم به زینب صادقی کاجی اختصاص یافت.

در بخش نقاشی مقام اول به زینب صادقی کاجی، مقام دوم به مهسا خان احمدی و مقام سوم به صورت مشترک به زینب جاوید و سمیرا غفارزاده اهدا شد.

آثار این جشنواره توسط ۱۵ داور مورد بررسی قرار گرفته‌اند. آثار بخش نمایش توسط مسعود موسوی، حامد نصرآبادیان، محمد عظیمی، آثار بخش گرافیک توسط مسعود مجاوری آگاه، ماکتا قاسملو، مونا ذوقی، آثار بخش نقاشی توسط سهیلا حقیقت، مریم سیف‌اللهی، مهسا خان احمدی، آثار بخش عکس فهیمه حسینی، فرزانه صالح‌پور و مهسا باقی، در بخش سرود ناشنوایان نیز آثار توسط محسن موسوی، علیرضا نجف‌پور و پریسا کرمانی‌زاده مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

منبع: مهر


دفعات مشاهده: 2676 بار   |   دفعات چاپ: 759 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb