اوضاع تهران برای معلولان مناسب نیست

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ | 

رئیس ستاد توان افزایی شهر تهران خبر داد
اوضاع تهران برای معلولان مناسب نیست

رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیتهای سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران گفت: اوضاع شهر تهران برای معلولان مناسبت نیست البته در سال آینده بنا داریم در امر مناسب‌سازی معابر مصوبات خوبی را به تصویب برسانیم.

 الهه راستگو در مراسم واگذاری 500 دستگاه ویلچر به معلولان شهر تهران صبح امروز در بوستان ولایت برگزار شد، اظهارداشت: توجه به حقوق تمام شهروندان از مهمترین وظایف مدیریت شهری است و این مهم وقتی ادای وظیفه در برابر کسانی باشد که باید بسترها و زمینه‌های حضورشان فراهم شود، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

وی تصریح کرد: مجموعه گزارش‌ها و رصدهای ما نشان می‌دهد که اوضاع شهر مناسب نیست اما هر روز در حال بهتر شدن است و در جلسه‌ای که امسال در خرداد تشکیل شد مشکلات و موانع معلولان و جانبازان بررسی و در نهایت تصمیم‌گیری شد.

راستگو ادامه داد: یکی از انتظارات و خواسته‌های معلولان تسهیل در تردد و ایجاد شرایط مطلوب در رفت و آمد است که ابتدایی‌ترین نیاز هر انسان است.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: مناسب‌سازی به عنوان مهمترین اصل در بسیاری از اسناد و قوانین از قوانین شورای عالی شهرسازی و معماری گرفته تا مصوبات شورای شهر تهران مورد توجه قرار گرفته است و مهم این است که در اجرا به درستی در نظر گرفته شود و در ایجاد و ساماندهی معابر شهری به عنوان یک اصل بسیار مهم رعایت شود.

رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیتهای سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران ادامه داد: مناسب‌سازی معابر شهری باید بر اساس الگویی پیش رود که طی آن یک فرد جانباز، معلول، نابینا یا کم توان بتواند نیازهای خویش را در شهر مرتفع سازد.

راستگو ادامه داد: تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید تلاش گسترده‌ای را در خدمت‌رسانی به معلولان داشته باشند و در این زمینه نیز ستاد توان‌افزایی سازمان‌های مردم نهاد گام‌های موری را در این زمینه برداشته است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران، تصریح کرد: در حال حاضر 15 کارگروه در ستاد توان‌افزایی و حمایت از فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران تشکیل شده است که یکی از این کارگروه‌ها ویژه معلولان است.

راستگو در ادامه با اشاره به برنامه‌های آینده شورای شهر تهران در جهت حمایت بیشتر از معلولان در شهر تهران گفت: بنا داریم در بخش مناسب‌سازی معابر شهری و عمومی مصوبات خوبی را به تصویب برسانیم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در 22 اسفند گفت: امیدواریم که در عرصه انتخابات شورایاری‌ها بار دیگر جلوه شکوهمند از حضور مردم را شاهد باشیم چرا که شورایاری‌ها می‌توانند مدیریت شهری را در تهران به جایگاه والا و رفیع خود برسانند.

منبع: فارس


دفعات مشاهده: 1542 بار   |   دفعات چاپ: 493 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb