به مشکلات معلولان ورزشکار بیشتر پرداخته شود

ورزشکار معلول برجسته فارس:

به مشکلات معلولان ورزشکار بیشتر پرداخته شود

امیر کمالی سروستانی ورزشکار معلول استان فارس،دارنده‌مدال برنز مسابقات دو و میدانی نابینایان جهان در برزیل و صاحب ‪ ۳۴‬مدال دیگر خواستار توجه بیشتر و جدی تر مسوولان به مشکلات معلولان ورزشکار شد.

وی گفت:حل مشکلات معلولان ورزشکار بزرگترین تشویق برای آنهاست تا آنان بتوانند به رغم مشکلات جسمی به ورزش بپردازند و برای کشورشان افتخار کسب کنند.

کمالی سروستانی با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس گفت: با درد و رنج و سختی که تا بحال کشیده‌ام و مشکل جسمانی ام که نادیده گرفته می شود، توانسته‌ام ‪ ۳۴‬مدال برای کشورم و همچنین استان فارس به‌ارمغان بیاورم.

وی اضافه کرد: مشکلات عدیده‌ای دارم که دلم می‌خواهدآن‌ها را مستقیما با استاندارفارس درمیان بگذارم وامیدوارم این آروزی من برآورده‌شود و حرفهایم که در دلم مانده است را به مهندس رضازاده بازگو کنم.

این ورزشکار نابینا افزود: به هنگام بازگشت از مسابقات دو و میدانی جهانی برزیل انتظار داشتم در فرودگاه شیراز استقبال بهتری از من شود و این در حالی است که در سه سال گذشته چندین مدال آسیایی جهانی و کشوری را کسب کرده‌ام.

وی بیان کرد: مسوولان نباید به ورزشکاران و به ویژه به معلولان ورزشکار با بی‌اعتنایی نگاه کنن ، بی‌اعتنایی موجب می‌شود که ما انگیزه خود را برای رقابت بیشتر از دست بدهیم.

ورزشکار نابینای استان فارس خواستار رعایت حقوق و عدالت در انتخاب بهترین ورزشکار سال شد و گفت: معتقدم در این زمینه حقم ضایع شده است در تاریخ دو و میدانی ایران تنها ورزشکاری هستم که یک مدال نقره و یک مدال برنز جهانی گرفته ام و رکورد ‪ ۲۰۰‬متر آسیا را در کارنامه ورزشی خود ثبت کردم.

او با بیان برخی از مشکلات خود گفت:امکانات شهری برای معلولان در شیراز مهیا نیست و برای عبور و مرور در خیابان با چندین موانع روبرو هستم ضمن اینکه در فرهنگ ترافیکی به افراد معلول باید توجه بیشتر شود.

این نابینای ورزشکار که ‪ ۲۲‬سال سن دارد و رکورددار ‪ ۲۰۰‬متر آسیاست، دو و میدانی را از سال ‪ ۱۳۷۷‬در شیراز آغاز کرده است و تاکنون موفق شده ‪۳۴‬ مدال جهانی، آسیایی و داخلی را کسب کند و یک بار نیز نایب قهرمان جهان شده است.

• ایرنا


دفعات مشاهده: 6423 بار   |   دفعات چاپ: 1862 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 444 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb