ورود نابینایان به ورزش امری مهم در نشاط این افراد است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ | 

ملکی در گفتگو با مهر:
ورود نابینایان به ورزش امری مهم در نشاط این افراد است


کرمانشاه- مربی کرمانشاهی تیم ملی گلبال بانوان خواستار توجه بیش از پیش به ورزش نابیایان شد و گفت: ورود این افراد به حوزه ورزش امری مهم در نشاط آنان است.
طیبه ملکی اظهار داشت: با توجه به حضور تیم گلبال ایران در مسابقات آسیایی ۲۰۱۴ از آمادگی کاملی برای حضور در مسابقات سئول کره جنوبی برخورداریم اما در صورت حضور تیم رژیم صهیونیستی در این مسابقات، به دلیل اعلام انزجار از موجودیت این رژیم به رقابت ها اعزام نمی‌ شویم.

مربی تیم ملی گلبال بانوان در ادامه مشکلات نابینایان و به ویژه ورزشکاران نابینا در ایران و استان کرمانشاه را فراتر از حد تصور دانست و افزود: نابینایان باید به عنوان شهروند پذیرفته شوند و مانند دیگر افراد از امکان زندگی عادی در جامعه برخوردار شوند.

ملکی تصریح کرد: متاسفانه در ایران و نیز استان کرمانشاه امکانات مطلوب زندگی در متن اجتماع برای نابینایان فراهم نیست و این افراد با مشکلات بسیاری از جمله تردد در شهر مواجه هستند در حالیکه کشورهای دیگر از جمله کره جنوبی شرایط ایده‌آلی برای نابینایان در سطح اجتماع مهیا نموده‌اند.

وی ورود نابینایان به حیطه ورزش را امری مهم در نشاط این افراد و دوری از ابتلا به افسردگی بیان کرد و گفت: در کشور چین مکان‌هایی مشخص و ویژه برای تردد نابینایان در نظر گرفته شده و  باید در ایران نیز این امکانات فراهم شود.

ملکی افزود: تیم گلبال کرمانشاه در دهه ۸۰ همواره برسکوهای قهرمانی کشور جای داشت اما به دلیل توقفی که در ورزش نابینایان به وجود آمد دچار رکود شدیم و هم اکنون با مدیریت بسیار شایسته و مدبرانه رئیس هیئت نابینایان دوباره در عرصه ورزش قد علم کردیم.

مربی تیم ملی گلبال بانوان سرمایه‌ گذاری بر نسل جوان برای حضور در لیگ کشور را مهم‌ترین برنامه در سال آینده عنوان کرد و گفت: در آینده زمام ورزش نابینایان را در دست می‌گیریم و در حال برنامه‌ریزی برای شرکت در مسابقات لیگ هستیم.

وی افزود: هم اکنون با مساعدت سازمان بهزیستی سرویس‌های رفت و آمد برای تردد نابینایان به صورت رایگان تهیه شده و در صورت رفع کامل مشکل تردد نابینایان شاهد حضور فعال آنان در سالن‌های ورزشی خواهیم بود.

گفتنی است، به دلیل عملکرد مطلوب در امر ورزش گلبال نشان نقره مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۴ به این مربی توانمند تیم ملی اعطا شد.

منبع: مهر


دفعات مشاهده: 1943 بار   |   دفعات چاپ: 594 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb