راه اندازی آزمایشگاه بنیاد پیشگیری ژنتیک بهزیستی فارس در سال ۹۴

 | تاریخ ارسال: 1394/1/19 | 

فروتن به مهر خبر داد:
راه اندازی آزمایشگاه بنیاد پیشگیری ژنتیک بهزیستی فارس در سال ۹۴


شیراز – معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی فارس از آغاز فعالیت آزمایشگاه بنیاد پیشگیری ژنتیک بهزیستی فارس طی سه ماه اول سال ۹۴ خبر داد.
معصومه فروتن در گفتگو با خبرنگار مهر یادآور شد: ارائه مشاوره ژنتیک در استان سابقه ای چندین ساله دارد ولی بنیاد پیشگیری ژنتیک از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده که در آن خدمات مشاوره ژنتیک نیز ارائه می شود.

وی با بیان اینکه بنیاد پیشگیری ژنتیک سال گذشته در شیراز افتتاح شده، گفت: راه اندازی آزمایشگاه منوط بر رسیدن دستگاه های مورد نیاز آن است که احتمالا در سه ماه اول امسال دستگاه ها خواهند رسید و فعالیت آزمایشگاه از سر گرفته خواهد شد.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی فارس افزود: این آزمایشگاه بعد از راه اندازی مکمل بنیاد پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواهد شد و در کنار یکدیگر فعالیت خواهند کرد.

فروتن با اشاره به اینکه مشاوره های ژنتیک ارائه شده از سوی بهزیستی بیشتر متوجه خانواده هایی است که در خانواده خود یک فرد معلول دارند و یا معلولینی که قصد ازدواج دارند، گفت: در سال گذشته در استان سه هزار و ۳۸۰ نفر مشاوره ژنتیک دریافت کرده اند.

وی با اشاره به تاثیر غربالگری های ژنتیک در به دنیا نیامدن نوزادان دارای معلولیت، گفت: با توجه به اینکه غربالگری ها طی سه ماه اول بارداری انجام می شود در حالتی که جنین دارای معلولیت خاصی باشد والدین مجوز اینکه آن بچه را به دنیا نیاورند، خواهند داشت و این در به دنیا نیامدن نوزادان دارای معلولیت موثر خواهد بود.

معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی فارس تاکید کرد: انجام آزمایش های ژنتیک هزینه های زیادی دارند که اگر قانونی برای پوشش بیمه ای این آزمایش ها اعمال شود، مناسب خواهد بود.

منبع: مهردفعات مشاهده: 1531 بار   |   دفعات چاپ: 445 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb