حضور دونده نابینای همدانی در اردوی تیم ملی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۱ | 

رئیس هیئت نابینایان همدان خبر داد
حضور دونده نابینای همدانی در اردوی تیم ملی


رئیس هیئت نابینایان همدان گفت: 15 ورزشکار از کشور به اردوی تیم ملی دو‌و‌میدانی نابینایان دعوت شدند که حمید اسلامی دونده خوش‌نام استان نیز در لیست دعوت‌شدگان به این اردو است.
سمیه سهیلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به عملکرد هیئت نابینایان طی سال گذشته، اظهار کرد: در این مدت هیئت ورزش نابینایان و کم‌بینایان استان برنامه‌هایی در رشته‌های مختلف داشته که عناوین متعددی نیز از این اعزام‌ها به دست آمد.

وی گفت: این هیئت در دو بخش آقایان و بانوان فعال است که در بخش بانوان رشته‌های دو‌و‌میدانی، شنا و گلبال و در بخش آقایان نیز رشته‌های دو‌و‌میدانی، پاورلیفتینگ، گلبال و شنا فعال هستند.

رئیس هیئت نابینایان همدان ادامه داد: در نظر داریم در سال 94 و در صورت تأمین بودجه دو رشته دوچرخه‌سواری و شطرنج را نیز برای ورزشکاران علاقه‌مند نابینا و کم‌بینا به رشته‌های ورزشی موجود اضافه کنیم.

وی عنوان کرد: حمید اسلامی دو‌و‌میدانی کار ارزنده فعال در این هیئت سال گذشته به عنوان پرافتخارترین ورزشکار این هیئت در مسابقات پاراآسیایی موفق به کسب دو نشان نقره از این رقابت‌ها شد.

سهیلی با اشاره به افتخارات کسب شده در سال 93 ابراز کرد: ورزشکاران فعال در هیئت نابینایان و کم‌بینایان استان با همت و پشتکار سال گذشته در بخش انفرادی تمام رشته‌ها 9 مدال طلا، 6 مدال نقره، 10 مدال برنز و چهار عنوان چهارمی را در رقابت‌های مختلف به نام خود رقم زدند.

وی افزود: در بخش تیمی نیز در رشته صحرانوردی مقام اول در مسابقات کشوری به دست آمد و چهار مقام دومی نیز در رشته‌های دو‌و‌میدانی، پاورلیفتینگ، شنا و گلبال حاصل کار تیمی ورزشکاران فعال در این رشته‌ها بود.

رئیس هیئت نابینایان همدان در خصوص برنامه‌های سال جاری این هیئت نیز بیان داشت: به منظور حضور موفق در رقابت‌های مختلف و کسب عناوین توسط ورزشکاران فعال در عرصه‌های گوناگون، هیئت نابینایان برنامه‌های متعددی را اجرا خواهد کرد.

وی به حضور یک دونده نابینا از همدان در اردوی تیم ملی اشاره کرد و گفت: 15 ورزشکار از کشور به این اردو دعوت شده‌اند که حمید اسلامی دونده خوش‌نام استان نیز در لیست دعوت‌شدگان به این اردو قرار دارد.

سهیلی با بیان اینکه این اردو به منظور آمادگی حضور در بازی‌های جهانی سئول کره جنوبی برگزار شده است، گفت: دعوت‌شدگان از 12 اردیبهشت وارد مجموعه ورزشی شهیدهرندی تهران خواهند شد و تمرینات خود را از 13 اردیبهشت آغاز خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امید بسیاری به حضور این ورزشکار در رقابت‌ها داریم، افزود: این دونده ارزشمند با کسب عناوین در رقابت‌های مختلف شایستگی‌ خود را اثبات کرده که امیدواریم امسال نیز در میادین مختلف موفق شود.

رئیس هیئت نابینایان همدان با اشاره به نحوه استعداد‌یابی در این هیئت اضافه کرد: به دلیل محدودیت ورزشکاران فعال در این بخش هر ساله در فصل تابستان علاقه‌مندان در مدارس ورزشی ویژه حضور می‌یابند.

وی افزود: آخر شهریورماه نیز با جذب استعداد‌ها از بین ورزشکاران حاضر پشتوانه‌های لازم را تأمین می‌کنیم.

منبع: فارس


دفعات مشاهده: 2056 بار   |   دفعات چاپ: 604 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb