ادارات برای مناسب سازی مسیر تردد معلولان اهتمام ویژه داشته باشند

 | تاریخ ارسال: 1394/2/6 | 

معاون فرماندار قصرشیرین:

ادارات برای مناسب سازی مسیر تردد معلولان اهتمام ویژه داشته باشند


قصرشیرین - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان برای مناسب سازی مسیر تردد معلولان باید اهتمام ویژه ای داشته باشند.
مرادعلی تاتار روز یکشنبه در جلسه مناسب سازی فضای ادارات و اماکن عمومی قصرشیرین برای تردد معلولان افزود: افراد مسن و معلول بخشی از جامعه هستند و باید تمهیداتی اتخاذ شود تا در انجام امور روزمره با مشکل مواجه نشود.

وی گفت: بوستان ها، خیابان و فضاهای ورزشی باید با ایجاد رمپ مناسب برای تردد معلولان و افراد مسن مناسب سازی شوند و ادارات قصرشیرین نیز باید این مهم را با اهتمام ویژه و جدیت دنبال کنند.

تاتار اضافه کرد: بر اساس قانون یکی از وظایف ادارات و اماکن دولتی، فضاسازی مناسب برای تردد معلولان و جانبازان است لذا این مهم باید در چارچوب قانون اجرایی شود.

وی گفت: متاسفانه در زمان ساخت واحدهای اداری و اماکن دولتی این قانون نادیده گرفته شده بنابراین بهزیستی بعنوان متولی این امر باید پیگیری های لازم را داشته باشد تا اگر اداره و نهادی در این راستا مناسب سازی نشده است، براساس قانون نسبت به اجرای این مهم اقدام کند.

رییس اداره بهزیستی قصرشیرین هم در این جلسه گفت: 370 معلول جسمی و ذهنی در این شهرستان از خدمات حمایتی این نهاد بهره مندند.

ابراهیم مرادی افزود: از این تعداد 200 نفر معلول جسمی هستند و خدماتی شامل کمک هزینه درمان، تحصیل و ملزومات مورد نیاز از جمله عصا، ویلچر و واکر به آنها ارایه می شود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: ایرنا



دفعات مشاهده: 3182 بار   |   دفعات چاپ: 737 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر



CAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb