مدال طلای جهانی لوزان را به شهدای هسته‌ای کشورمان تقدیم می‌کنم

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۶ | 

قهرمان پاراتکواندو جهان:
مدال طلای جهانی لوزان را به شهدای هسته‌ای کشورمان تقدیم می‌کنم

AWT IMAGE


قهرمان پاراتکواندو جهان پس از کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو، وژانیرو گفت: مدال طلای جهانی ۲۰۱۳ لوزان سوئیس را به شهدای هسته‌ای کشورمان تقدیم می‌کنم.
محمود جعفرزاده، پاراتکواندوکار قهرمان جهان که همراه تیم ملی در وزن منهای 75 کیلوگرم در رقابت های پارآسیایی چین تایپه شرکت کرده بود، با شکست مقابل مهدی پور رهنما دیگر ملی پوش کشورمان در راند طلایی، به مدال برنز دست یافته و درمجموع با کسب 40 امتیاز، مجوز حضور در پارالمپیک 2016 ریو را به دست آورد.
ورزش پاراتکواندو از سال 2016 به رقابت‌های پارالمپیک اضافه شده که در آن ورزشکاران معلول جسمی و حرکتی با هم به رقابت می‌پردازند.
 قهرمان پاراتکواندو جهان، متولد سال 57 خلخال، به مدت 23 سال ورزش تکواندو  را به صورت حرفه‌ای کار می‌کند که از سال 88 وارد تیم ملی شده و 6 سال متوالی است که به عضویت تیم ملی پاراتکواندو جمهوری اسلامی ایران انتخاب می‌شود.
کسب مدال نقره مسابقات جهانی آذربایجان(باکو) در سال 2009، مدال نقره مسابقات جهانی روسیه (سنت پترزبورگ) در سال 2010، مدال طلای مسابقات جهانی آمریکا (آروبا) در سال 2012، مدال طلای مسابقات جهانی سوئیس (لوزان) در سال 2013، مدال نقره مسابقات جهانی روسیه (مسکو) در سال 2014 و مدال برنز مسابقات آسیایی چین تایپه (تایپه) در سال 2015 قهرمانی و افتخارات جهانی و آسیایی کسب‌شده توسط محمود جعفرزاده است.
اهتزاز پرچم مقدس کشورمان درمسابقات جهانی2012 آروبا آمریکا بهترین خاطره‌ام است
محمود جعفرزاده در مورد نحوه آمادگی تیم ملی پاراتکواندو کشورمان برای شرکت در مسابقات اظهار داشت: اردوهای آمادگی مسابقات در محل فدراسیون تکواندو برگزار می‌شود و برای هر مسابقه حداقل 3 ماه اردو برگزار می‌شود و مربی تیم ملی پاراتکواندوجمهوری اسلامی ایران، استاد حسین مدانلو باتمام توان وآگاهی که به این ورزش دارد، قهرمانان زیادی را پرورش داده و این ورزشکاران در حال حاضر یکی از مدال آوران ورزش‌های انفرادی کشورمان محسوب می‌شوند.
وی تصریح کرد: هدفم برای مسابقات جهانی ترکیه است که در شهریورماه امسال برگزار می‌شود و با تمام تلاش در این میدان بزرگ، طلا را برای کشورم به ارمغان می‌آورم.

جعفرزاده با اشاره به مدت 6 سال حضور در تیم ملی پاراتکواندو کشورمان بیان کرد: با شرکت در میادین ورزشی همیشه با افتخار جنگیده‌ام و هر بار در مسابقات بین‌المللی شرکت می‌کنم، به عنوان یک سرباز در خدمت کشورم به میدان می‌روم و همواره با رشادت‌های شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس برای اعتلای نام مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین ورزشی بین المللی حضور پیدا می‌کنم.
قهرمان پاراتکواندو جهان با بیان اینکه شهدا قهرمانان واقعی هستند، گفت: مدال‌های قهرمانی که تا حالا کسب کرده‌ام را به 501 شهید دفاع مقدس خلخال تقدیم می‌کنم و در تمام قهرمانی‌هایی که داشتم با اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و سرود ملی کشورمان که طنین‌انداز شده، به عشق مقام معظم رهبری و به افتخار میهنم گریه می‌کنم.
جعفرزاده گفت: اقتدار و شایسته بودن ملت غیور ایران در همه جای دنیا به اثبات رسیده و با قهرمانی در مسابقات جهانی 2012 آروبا آمریکا و اهتزاز پرچم مقدس کشورمان، پیام پیشتازی و پیروزی ملت غیور ایران را به دنیا نشان دادم و این بهترین خاطرات ورزشی من بوده که با نبرد جانانه در خاک آمریکا مقابل حریفانم و به عشق ملت شریف ایران اسلامی، سرود ملی کشورمان به صدا در آمد تا اندیشه خودباوری جوانان ایرانی به گوش جهانیان برسد و من با وظیفه ورزشی که دارم در میادین جهانی تا پای جان با حفظ ارزش‌های اسلامی ایستادگی خواهم کرد.
مدال طلای جهانی 2013 لوزان سوئیس را به شهدای هسته‌ای کشورمان تقدیم می‌کنم
قهرمان پاراتکواندو جهان اظهار کرد: شهدای هسته‌ای کشورمان با صفت بارزی که داشتند به این مقام نائل آمدند و با زندگی قهرمانانه در راه پاسداری از ارزش‌های اسلامی و پاس داشتن کیان انقلاب، با روشنگری و عزتمندی به شهادت رسیدند.
وی افزود: قهرمانی مدال طلای مسابقات جهانی 2013 لوزان را به شهدای هسته‌ای کشورمان تقدیم می‌کنم و با ارج نهادن به ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر تحریم‌های غرب که سبب دستیابی ما به پیشرفت‌های علمی و اجرایی بیشتر شد، این افتخاری برای بنده است که مدال‌هایم را به ملت و شهدای هسته‌ای تقدیم کنم چرا که این افتخارات ورزشکاران در میادین ورزشی غرب سبب آشنایی آنها به عظمت و ایستادگی ملت ایران می‌شود.
جعفرزاده تصریح کرد: با عهد و پیمانی که در همه عرصه‌ها بسته‌ایم، هیچ وقت از سنگرهای پر افتخار دانش و ورزش کنار نمی‌رویم.
کربلا بهترین سفرم است وپرچم مقدس کشورم را در همه سفرها به همراه دارم
قهرمان پاراتکواندو جهان گفت: در مسابقات بین‌المللی و سفرهای تدارکاتی که معمولاً در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود، شرکت می‌کنم اما در بین همه سفرهایم وقتی که تصمیم دارم به کربلا سفر کنم، شوق وصف‌ناپذیری در سراسر وجودم احساس می‌کنم و با زیارت حرمین حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) و اباالفضل‌العباس(ع) یک نیرو و وساطت معنوی از این بزرگواران به دست می آورم.
وی افزود: خاک کربلا از مقام و موقعیت و شرافت برتری برخوردار است و همواره در تمام مسابقات بین‌المللی پیش‌بند یا اباعبدالله الحسین(ع) در بازوی دست راستم بوده چرا که تکیه‌گاه و پشتیبانی مطمئن برای من بوده و با آن به مبارزه با حریفان خود می‌روم.

جعفرزاده بیان کرد: بخاطر زنده نگه داشتن حماسه‌های عاشورایی دفاع مقدس و حضور معنوی رزمندگان اسلام و ایثارگران کشورمان، در تمام مسابقات بین‌المللی که دارم بعد از پایان مسابقات، با حمل اقتدارآمیز پرچم مقدس کشورم، که نشان از اقتدار بوده، دور افتخار می‌زنم و با هر بار اهتزاز پرچم مقدس ایران، در کشورهای مختلف جهان، عزت و شکوه‌آفرینی توصیف نشدنی، سرشار از غرور می‌شوم.
قهرمان پاراتکواندو جهان افزود: با هر حضور ورزشکاران در تمامی رشته‌ها که قهرمانی را کسب می‌کنند، توسعه، سازندگی، قدرت، امنیت و عزت‌طلبی جوانان کشورمان به دنیا ثابت می‌شود و پیشرفت‌های علمی، ورزشی و دستیابی به دانش‌های نوین جهان توسط دانشمندان و فرزندان امام خامنه‌ای، فردای روشن‌ را برای ایران اسلامی به دنیا نشان می‌دهد.
کارت بسیجی فعال، بهترین شناسنامه‌ام است
جعفرزاده بیان کرد: بسیج در همه عرصه‌های داخلی و خارجی به افتخارات بزرگی دست یافته و بسیجی بودن فرزندان امام راحل (ره) یک نشان و هویت ملی برای این ملت بزرگ محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه بسیج اهل معرفت حقیقی بوده که در تمام عرصه‌های سازندگی و پیشرفت‌های علمی از اندیشه و تفکر مقام معظم رهبری بهره‌مند می‌شود، گفت: در تمام سفرهای ورزشی کارت بسیج را همیشه به همراه دارم چرا که این کارت نشان از عشق به ولایت فقیه است و بهترین شناسنامه برای شناخت هویت و اصالت برای من به حساب می‌آید و در تمام قهرمانی که دارم به بسیجی بودنم افتخار می‌کنم.
قهرمان پاراتکواندو جهان تصریح کرد: دعای مادرم که زمزمه‌های خاص خودش را دارد از ذهنم پاک نمی‌شود، این زمزمه‌ها، روح تربیت و پرورش را در من نهادینه کرده و با وجود معلولیتی که دارم به من جان داد و با انرژی که از دعاهای مادرم گرفتم، صاحب روح شدم و بخاطر همین هیچ وقت معلولیت برای من به سختی معنی نشد و با قوت در تمام زندگی حضور یافتم و با اینکه معلولیت دست دارم، با تمام وجودم که سرشار از مهر مادری دارم، دست بوس مادرم هستم که با سادگی و با عشق به ائمه اطهار با زبان آذری با خدا حرف می‌زند و برایم دعا می‌کند.

منبع:تسنیم


دفعات مشاهده: 2045 بار   |   دفعات چاپ: 728 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb