تشکیل پرونده سلامت برای المپیکی‌ها وظیفه کیست؟

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۱۴ | 

تشکیل پرونده سلامت برای المپیکی‌ها وظیفه کیست؟


دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی معتقد است که تشکیل پرونده سلامت برای ورزشکاران تنها زمان اعزام آنها به مسابقات المپیک و بازی‌ها انجام می‌شود و فدراسیون مسئولیتی برای تشکیل پرونده سلامت برای ورزشکاران اعزامی جهت کسب سهمیه المپیک ندارد.

دکتر رضا سعیدی  اظها‌ر کرد: در گذشته رییس کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک همان شخص رییس فدراسیون پزشکی ورزشی بود. تشکیل پرونده سلامت نیز در داخل فدراسیون انجام می‌شد اما از زمانی که مسئولیت این کمیسیون به دکتر ترکان واگذار شده است عملا فدراسیون پزشکی ورزشی در زمینه تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران دخالت خاصی ندارد که این که ورزشکاری بخواهد در باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی یا المپیک شرکت کند که در این صورت دو ماه مانده به این مسابقات فدراسیون پزشکی ورزشی باید کارت سلامت برای ورزشکاران اعزامی صادر کند.

وی افزود: البته قرار است در این زمینه جلسه‌ای با دکتر ترکان داشته باشیم تا در رابطه با ارزیابی سلامت ورزشکاران با توجه به امکانات موجود در فدراسیون پزشکی ورزشی و کمیته ملی المپیک با یکدیگر به توافق نظر برسیم.

سعیدی ا‌ضافه‌ کرد‌: پس از این که وضعیت تیم‌های اعزامی به المپیک مشخص شد و معلوم گردید که چه تعداد از ورزشکاران موفق به کسب سهمیه المپیک شدند در این صورت فدراسیون پزشکی ورزشی شروع به تشکیل پرونده سلامت در داخل فدراسیون می‌کند و سلامتی ورزشکاران اعزامی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می‌دهد.

سعیدی همچنین در خصوص وضعیت دوپینگ ورزشکاران با توجه به مشخص نبودن وضعیت ریاست فدراسیون پزشکی ورزشی ، خاطر‌ نشان کرد: خو‌شبختا‌نه از زمانی که دکتر تقی خانی، سرپرستی فدراسیون پزشکی ورزشی را بر عهده گرفته است به دلیل حضوری در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ، بحث کنترل دوپینگ و انجام نمونه گیری‌ها در این فدراسیون نسبت به گذشته پررنگ‌تر شده و در این باره هیچ مشکل خاصی وجود ندارد.

دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی همچنین ا‌ضافه‌ کرد‌: در حال‌ حاضر فدراسیون پزشکی ورزشی شرایط خوبی را دارد و کارها و برنامه‌های آن طبق روال و بر اساس تقویم ورزشی سپری می‌شود.

وی در پایان در خصوص مبلغ چهار میلیاردی که زمان سرپرستی دکتر اسدی از صندوق بیمه ورزشکاران در اختیار فدراسیون جانبازان و معلولان گذاشته شده بود، افزود: این مبلغ در آن زمان و بنا به درخواست وزیر ورزش و جوانان به عنوان قرص در اختیار فدراسیون جانبازان و معلولان گذاشته شد و مقرر شد هر زمان این فدراسیون از نظر منابع مالی تامین شد، این مبلغ را دوباره به صندوق بیمه ورزشکاران باز گرداند.

منبع: ایسنا


دفعات مشاهده: 1977 بار   |   دفعات چاپ: 584 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb