جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان در اصفهان پایان یافت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۲۳ | 

جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان در اصفهان پایان یافت


اصفهان -  سومین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان با عنوان 'آفتاب' با قدردانی از 18 گروه نمایشی برتر، روز سه شنبه در تالار کوثر اصفهان پایان یافت.

 مدیر کل بهزیستی استان اصفهان در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: با اعلام فراخوان این جشنواره در سال گذشته، 67 متن نمایشی از شش استان کشور به دبیرخانه جشنواره در اصفهان ارسال شد.

سعید صادقی افزود: پس از داوریها، 18 اثر از استانهای تهران، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، البرز، قم و اصفهان به مرحله پایانی راه یافت.

وی اظهار کرد: از این مجموع هفت گروه از اصفهان، چهار گروه از تهران، یک گروه از مرکزی، یکی از البرز، سه گروه از قم و دو گروه از چهارمحال و بختیاری است.

رییس سومین جشنواره منطقه ای معلولین تئاتر آفتاب افزود: از ویژگهای خاص این دوره از جشنواره همکاری تنگاتنگ دستگاههای مختلف از جمله شهرداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، ارتش و نیروی انتظامی بود.

صادقی افزود: با توجه به اینکه عنصر هنر، عنصر لطیفی برای توانمندسازی است، حضور معلولان در عرصه های فرهنگی و هنری موجب نشاط و سرزندگی آنها می شود.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان از طنزپردازان کشور درخواست کرد که چند برنامه طنز در رابطه با فرهنگسازی و تغییر نگرش مردم نسبت به معلولان تهیه و پیام آن را توانمند بودن معلولان و نه محدودیت آنها بیان کنند.

وی توجه به مناسب سازی شهری، احقاق حقوق معلولان و هویت آنها به عنوان شهروندان درجه یک جامعه را از جمله نیازهای فرهنگی و ا جتماعی این افراد برشمرد.

صادقی همچنین از متولیان امور فرهنگی و هنری کشور درخواست کرد که در جشنواره تئاتر فجر بخش مستقلی برای معلولان همچون مسابقات پاراالمپیک درنظر گرفته شود.

در پایان این مراسم از 18 گروه نمایشی برگزیده تقدیر شد.

هم اکنون 240 هزار معلول جسمی حرکتی، کم توان ذهنی، اعصاب و روان، ضایعات نخاعی، نواقص جسمی حسی، نابینا و ناشنوا زیرپوشش خدمات مستمر و غیرمستمر بهزیستی استان اصفهان هستند.

منبع: ایرنا


دفعات مشاهده: 2518 بار   |   دفعات چاپ: 612 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb