برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولان در سال جاری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۲/۲۳ | 

برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولان در سال جاری


معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: هنر سرلوحه سازمان بهزیستی است و مسائلی که از راه‌های دیگر قابل استحصال نبود، از طریق هنر توانستیم به آن دست پیدا کنیم.

یحیی سخنگویی روز (سه‌شنبه) در اختتامیه جشنواره تئاتر معلولان آفتاب اظهار کرد: یک روز پیگیر توانمندسازی معلولان بودیم و جهت حضور این افراد در عرصه‌های جامعه تلاش می‌کردیم، اما امروز این معلولان هستند که ما را به صحنه می‌آورند.

وی تئاتر را اوج توانمندسازی دانست و افزود: اکنون به راحتی می‌توانیم شعار هنر برای همه را سر بدهیم و اگر معلولان به همین روال ادامه دهند آینده درخشانی را پیش روی خواهند داشت.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه هنر سرلوحه سازمان بهزیستی خواهد بود، گفت: مسائلی که از راه‌های دیگر قابل استحصال نبود، از طریق هنر توانستیم به آن دست پیدا کنیم.

سخنگویی به نشاط و شادابی در جشنواره تئاتر معلولان آفتاب اشاره کرد و افزود: قول می‌دهیم در سال جاری جشنواره‌ای بین‌المللی و در غیر این صورت کشوری را در زمینه تئاتر معلولان برگزار کنیم.

همچنین زهرا نوع‌پرست، مدیرکل دفتر توانبخشی سازمان بهزیستی اظهار کرد: تعداد گروه‌های هنری معلولان در کشور روبه افزایش است و در حال رسیدن به این باور هستیم که معلولیت محدودیت نیست.

وی گفت: روزی شاهد این موضوع خواهیم بود که در کنار تمامی برنامه‌های هنری، پذیرش فعالیت‌های هنری معلولان را نیز داشته باشیم.

نوع‌پرست یکی از برنامه‌های مهم سال 94 سازمان بهزیستی را ارتقاء دانش با برنامه‌های فراگیر استانی ذکر کرد و ادامه داد: در همین راستا در سال جاری نخستین جشنواره تدبیر و قلم با هدف ارتقای دانش در نمایشنامه نویسی در استان چهارمحال و بختیاری برگزار خواهد شد.
منبع: ایسنا


دفعات مشاهده: 2588 بار   |   دفعات چاپ: 592 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb