موفقیت دو و میدانی‌کاران معلول قم در کسب 3 مدال مسابقات قهرمانی کشور

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۳/۱۶ | 

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم خبر داد
موفقیت دو و میدانی‌کاران معلول قم در کسب 3 مدال مسابقات قهرمانی کشور


رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم از موفقیت نمایندگان این هیئت در کسب سه مدال از مسابقات دو و میدانی قهرمانی جانبازان و معلولین کشور خبر داد.
محمد پیروزمنش اظهار کرد: سال گذشته در رقابت‌های هر دو بخش مردان و بانوان دو و میدانی جانبازان و معلولین قهرمانی کشور موفق به کسب مدال شدیم اما امسال تنها در بخش آقایان این اعزام انجام شد و بانوان به مسابقات نرفتند.

وی ادامه داد: مدتی است که پیست تارتان مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم پولی شده و برای تمرین کردن در آن باید پول پرداخت کنیم، این امکان برای ما و اعضای تیم بانوان وجود نداشت و حتی تیم آقایان هم بدون تمرین به مسابقات اعزام شد.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم اضافه کرد: با این حال تیم دو و میدانی مردان هیئت قم راهی رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی کشور شد و با کسب سه مدال به کار خود در این دوره از رقابت‌ها پایان داد تا همچون دوره قبل عملکردی خوب و قابل قبول در این رقابت‌ها داشته باشد.

وی بیان کرد:‌ بر اساس برنامه‌ریزی انجمن دو و میدانی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، رقابت‌های دو و میدانی قهرمانی جانبازان و معلولین کشور با عنوان بزرگداشت محمدصادق مهریار درحالی به کار خود پایان داد که سهم تیم اعزامی هیئت قم سه مدال نقره و برنز بود.

پیروزمنش با بیان اینکه پیست دو و میدانی آفتاب مجموعه ورزشی انقلاب تهران میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده داشت اضافه کرد: دو و میدانی‌کاران قم موفق به کسب سه مدال از این رقابت‌ها شدند تا از هم اکنون برای تشکیل تیمی قوی به منظور حضور در لیگ دو و میدانی جانبازان و معلولین کشور برنامه‌ریزی کنیم.

وی یادآور شد: در این دوره از مسابقات دو و میدانی جانبازان و معلولین قهرمانی کشور، احمد اسلامی در ماده 400 متر موفق به کسب مقام دوم شد تا به مدال نقره این پیکارها دست یابد، ضمن اینکه محمدجواد حائری‌تبار دیگر نماینده اعزامی هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم در این ماده موفق عمل کرد و موفق به کسب مدال برنز و جایگاه سومی این دوره از مسابقات شد.

پیروزمنش خاطرنشان کرد: این در حالی است که علی زره‌ساز در ماده 100 متر مسابقات جانبازان و معلولین دو و میدانی قهرمانی کشور به نمایندگی از هیئت قم بر روی پیست حضور یافت و با عملکردی قابل قبول در نهایت موفق به کسب مدال برنز و عنوان سومی رقابت‌های قهرمانی کشور شد.

رئیس هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان قم با بیان اینکه تیمی متشکل از پنج دو و میدانی‌کار به نمایندگی از قم راهی این رقابت‌ها شده بود، بیان کرد: مهدی قاریان و مهدی عرب‌خراسانی دیگر نفرات اعزامی قم در ماده 100متر بودند که در جایگاه‌های چهارم و پنجم این رقابت‌ها ایستادند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طبق اعلام رسمی صورت گرفته از سوی انجمن دو و میدانی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشور رقابت‌های قهرمانی کشور به مدت دو روز و با حضور 396 ورزشکار از استان‌های مختلف برگزار شد و برترین‌های خود را شناخت.

پیروزمنش ابراز کرد: این مسابقات در مواد پرش طول، دوها و پرتاب‌ها به انجام رسید و پنج رکورد آسیایی نیز جابه‌جا شد، ضمن اینکه رقابت‌ها طبق قوانین IPC که مقرر است در بازی‌های پارالمپیک ریودوژانیرو 2016 برزیل اعمال شود، به انجام رسید و رکوردها پس از تایید توسط ناظر کمیته بین المللی پارالمپیک و ارسال به این کمیته، در جدول رنکینگ جهانی قرار می‌گیرد.

منبع: فارس


دفعات مشاهده: 2612 بار   |   دفعات چاپ: 697 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb