«ورزش و توانبخشی در ام اس» منتشر شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۳/۲۵ | 

«ورزش و توانبخشی در ام اس» منتشر شد

AWT IMAGE


به منظور اطلاع رسانی به بیماران ام اس در خصوص روش‌های بهبود عملکرد فیزیکی، کتاب «ورزش و توانبخشی در ام اس» که با یاری از اساتید مغز و اعصاب و توان بخشی نگارش شده به صورت رایگان در اختیار مراکز ام اس قرار گرفت.

عواید حاصل از فروش این کتاب که توسط بهرام سنگلجی، دانشجوی PhD توانبخشی ام اس و دکتر سید مسعود نبوی، متخصص مغز و اعصاب و عضو هیات علمی دانشگاه شاهد تدوین شده با قیمت ناچیزی از سوی مراکز و انجمن‌های حمایتی به بیماران عرضه شده صرف امور خیریه و کمک به بیماران ام اس می شود.

محتوای این کتاب بیماران ام اس را در افزایش کیفیت زندگی و کنار آمدن با شرایط بیماری یاری می کند و زمینه حضور موثرتر آنها را در جامعه مهیا می کند.

به گفته دکتر نبوی، تمرینات ورزشی و توانبخشی نقش موثری در روند درمان و کنترل بیماری ام اس دارد.

مرکز خدمات مشاوره ای و آموزشی ام اس پیش از این هم کتاب «غبار ام اس بر بال های من» که مجموعه ای از خاطرات بیماران در رابطه با بیماری ام اس و نحوه ی مواجهه آنها با مشکلات بیماری است، به بیماران ام اس عرضه شده و تارنمای مرکز به نشانی www.msmarkaz.com در زمینه اطلاع رسانی و مشاوره رایگان به بیماران ام اس فعال است.

گفتنی است در این مرکز داروهای اینترفرون اکتوورکو هم با حضور پزشک و پرستار ارائه شده و علاوه بر آموزش نحوه نگهداری، آماده سازی و تزریق دارو، خدمات مشاوره ای در مورد شناخت ماهیت ام اس و علایم آن، نحوه برخورد با عوارض بیماری و چگونگی پیشگیری و درمان مشکلات ناشی از آن، شیوه زندگی مناسب با این بیماری و روش های تغذیه ای و ورزشی موثر بر کیفیت زندگی بیماران ارائه می شود. همچنین برای بیمارانی که به هر دلیلی قادر به تزریق داروی خود در منزل نیستند، تزریق رایگان دارو صورت می گیرد.

منبع: ایسنا


دفعات مشاهده: 3376 بار   |   دفعات چاپ: 629 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb