مناسب‌سازی مسیر تردد معلولان در ادارات جدی گرفته شود

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۳/۲۶ | 

معاون برنامه‌ریزی فرمانداری همدان:
مناسب‌سازی مسیر تردد معلولان در ادارات جدی گرفته شود


معاون برنامه‌ریزی فرمانداری همدان توجه به امر مناسب‌سازی ادارات و سازمان‌ها را لازم دانست.
حسین افشاری پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه مناسب‌سازی همدان، اظهار کرد: موضوع مناسب‌سازی ادارات، سازمان‌ها، معابر و مراکز تجاری و ... دارای اهمیت بسیاری است که باید مورد توجه جدی باشد.

وی با انتقاد به عملکرد برخی از سازمان‌ها در خصوص توجه به این مهم، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه بسیاری از مراجعه‌کنندگان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را جانبازان و معلولان تشکیل می‌دهند، هنوز این سازمان جزو دستگاه‌هایی است که اقدام به مناسب‌سازی مسیر تردد اقدام نکرده است.

معاون برنامه‌ریزی فرمانداری همدان ادامه داد: اداره کل کتابخانه‌ها، سازمان بهزیستی شهید مدنی و رجایی، اداره ثبت اسناد، آموزش و پرورش ناحیه یک و 2، شرکت گاز اقدام به مناسب‌سازی مسیر نکرده‌اند که باید این امر در دستور کار جدی آنها باشد.

وی با بیان اینکه برخی از دستگاه‌ها اقداماتی را در خصوص مناسب‌سازی انجام داده‌اند، عنوان کرد: امور برق ناحیه یک و 2، اداره پست، اداره ارتباطات، مخابرات، بنیاد مسکن، بهزیستی شهرستان به استثنای دو دستگاه، سازمان صنعت، معدن و تجارت، مرکز بهداشت شهرستان، هلال احمر، علوم‌پزشکی، دانشگاه آزاد و بوعلی، اداره اوقاف و آب منطقه‌ای از جمله سازمان‌های اقدام‌کننده به امر مناسب‌سازی هستند.

افشاری با بیان اینکه برای 10 درصد از جامعه هدف کم‌توان جسمی باید امر مناسب‌سازی مورد توجه باشد، گفت: تأمین اعتبارات مورد نظر در اجرای طرح مناسب‌سازی مشکل اصلی است و همه نیازها در طول یک سال اجرایی نخواهد شد.

وی با اهمیت به مناسب‌سازی معابر و پارک‌ها از سوی شهرداری شهرداری، افزود: مناسب‌سازی ورودی درمانگاه‌ها، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های پزشکی که جامعه هدف، بیشترین رفت و آمد را در این مکان‌ها دارند، باید صورت گیرد.

معاون برنامه‌ریزی فرمانداری همدان با اشاره به راه‌اندازی پورتال جامع و میز خدمت برای معلولان گفت: با راه‌اندازی پورتال ادارات همه شهروندان باید از داخل منزل خدمات خود را دریافت کنند تا مراجعه حضوری به سازمان‌ها نباشد.

نماینده جامعه معلولین همدان با بیان اینکه روند مناسب‌سازی به کندی در حال انجام است، اظهار کرد: در شهرداری منطقه یک، 2 و 3 این اقدام صورت نگرفته و در منطقه 4 نیز بسیار محدود بوده است.

محمدعلی افشاری با بیان اینکه متأسفانه همه سازمان‌ها در خصوص اجرای این مهم مشکل اعتباری را عنوان می‌کنند، افزود: هزینه ایجاد رمپ یک‌دهم هزینه داخل ساختمان‌های ادارات نیست.

وی با اشاره به گذشت 9 ماه از دستور اجرای مناسب‌سازی ورودی سازمان‌ها در استان، گفت: هنوز 95 درصد از کار مناسب‌سازی ورودی سازمان‌ها انجام نشده است.

معاون برنامه‌ریزی استانداری همدان با بیان اینکه متأسفانه برخی از پارکینگ‌ها مورد استفاده معلولان نیست و باید به این امر توجه خاصی شود، افزود: در بحث شورا و شهرداری پیگیری مناسب‌سازی ساختمان‌های شهرداری و منابع شهری صورت می‌گیرد که نیاز به تلاش بیشتر وجود دارد.

منبع: فارس


دفعات مشاهده: 2557 بار   |   دفعات چاپ: 572 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شمعدانی | پایگاه اینترنتی معلولان ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved |

Designed & Developed by : Yektaweb